Automatyka do rolet

Rolety automatyczne — jeszcze niedawno innowacyjne, teraz są już standardem. Dość, że są wygodne, to jeszcze estetyczne.

Silniki w automatyka do rolet

W automatyka do rolet zawarte są m.in. silniki, które mieszczą się w środku wału nawojowego wykonanego ze stali. Od siebie różnią się przede wszystkim poborem mocy i sterowaniem. Mogą posiadać również tryb detekcji ruchu.

Automatyka do rolet

Sterowanie roletą

Automatyka do rolet wyróżnia dwa rodzaje sterowania roletą:

  1. Przewodowe — włącznik rolety musi zostać podpięty do silnika. Może on się znajdować na ścianie, ale również być w formie przenośnej (piloty).
  2. Radiowe — do ich obsługi wykorzystuje się nadajniki. Sygnał jest wysyłany w formie fali radiowych.

Kiedy korzystać z automatyka do rolet?

  • Gdy przestrzeń w pomieszczeniu jest duża i jest miejsce do zagospodarowania przez automatyka do rolet. Nie będzie potrzeby walki z ogromnymi zasłonami, jak do odsłonięcia wystarczy tylko jeden przycisk,
  • Automatyka do rolet jest brana pod uwagę również w przypadku tych zewnętrznych rozwiązań. W takim przypadku najlepszy będzie zaopatrzenie się w pilota,
  • Jeżeli okno jest za wysoko bądź jest trudno dostępne, automatyka do rolet sprawdzi się idealnie,
    Przy szukaniu ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu.

Choć automatyka do rolet jest najczęściej stosowana w mieszkaniach, coraz częściej widziana jest również w wyposażeniu biur czy różnego typu miejscach o charakterze usługowym. Należy jednak wziąć pod uwagę, że automatyczne rolety to kosztowny wydatek. Przy zakupie warto zainwestować w najwyższej jakości produkt i fachową usługę zamontowania przedmiotu.

Zobacz więcej na: https://silnikidorolet.eu/