Hupercyna – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Czym jest hupercyna?

Hupercyna, jest związkiem organicznym, który pochodzi od roślin. Grupa tych związków zwana jest alkaloidami. Roślina, z której można ją wydobyć to chiński widłak goździsty. Początki stosowania hupercyna można znaleźć już w zapiskach medycyny chińskiej. Jest to bardzo popularny suplement w Chinach. Uznawany jest przez Chińczyków nawet jako lek.

hupercyna

Jakie jest zastosowanie hupercyna?

Związek ten ma właściwości wspomagające funkcje poznawcze. Hupercyna pomaga zatem organizmowi w procesach kogniwistycznych. Wspiera pamięć, koncentrację, ułatwia uczenie się, jak również dba o prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Korzyści płynące ze stosowania hupercyna to również lepszy sen. Wykorzystywane może być w leczeniu Alzheimera, jak i stosowane zapobiegawczo lub jako uzupełnienie diety zdrowej osoby. Warto przyjąć lek przed wysiłkiem fizycznym w celu pobudzenia receptorów. Trening może okazać się, dzięki temu, dłuższy. Związek powinien być przyjmowany raz dziennie. Cena może być zróżnicowana. W zależności od ilości kapsułek oraz ilości mikrogramów. Przeciętny koszt leku to ponad 50 złotych za 120 kapsułek, posiadających 200 UG.

Czy hupercyna jest bezpieczna w stosowaniu?

Oznakowanie certyfikatem GRAS oznacza, że lek ten można bezpiecznie stosować. Chcąc wydobyć maksymalne korzyści z tego związku należy odpowiednio go spożywać. Dzienna dawka spożycia powinna wynosić od 100 do 200 mikrogramów. Nie jest koniecznym łączenie jej z posiłkiem. Wynika to z tego, że jest ona dobrze rozpuszczalna w wodzie.

Dowiedz się więcej tutaj!