Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków to zabieg stomatologiczny, w którym wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, by praca stomatologa mogła być jeszcze dokładniejsza i skuteczniejsza. Endodoncja z użyciem narzędzi optycznych w wielu przypadkach pozwala uniknąć ekstrakcji zęba.

Czym jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Przewlekły ból zęba, pojawiający się podczas spożywania gorących posiłków, często nasilający się w nocy, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie może oznaczać, że próchnica rozwinęła się pod szkliwem. W takim przypadku konieczne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków, zwane fachowo endodoncją, które polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zębowej i oczyszczeniu kanałów. Następnie kanały te wypełnia się specjalnym materiałem, aby w ostatnim etapie zająć się rekonstrukcją zęba.

Zabieg leczenia kanałowego często kojarzony jest z bólem, lecz nowoczesna medycyna umożliwia znieczulenie pacjenta także w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków, lekarz stomatolog podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, aby następnie usunąć próchnicowo zmienione tkanki.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków?

Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalny mikroskop, który pozwala lekarzowi na powiększenie pola operacyjnego aż dwudziestopięciokrotnie, przez co zabieg ten jest bardzo precyzyjny. Bez takiego powiększenia, zlokalizowanie i dokładne oczyszczenie wszystkich kanałów byłoby niemożliwe. W momencie leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków, pacjent leży na wznak, dzięki czemu  znajduje się w komfortowej pozycji, a lekarz ma ułatwiony dostęp do trudno dostępnych miejsc.