Zabieg usuwania blizn | Laserowe leczenie Kraków

Zabieg usuwania blizn laserem kraków

Zabieg usuwania blizn laserem kraków staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób chcąc usunąć widoczne pozostałości po trądziku czy operacjach decyduje się z niego skorzystać, jest on prawie bezbolesny dzięki zastosowaniu odpowiednich maści znieczulających oraz trwa zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości blizny.

Laserowe leczenie blizn kraków wykonać można w gabinetach medycyny estetycznej. Niestety jak każdy zabieg laserowe usuwanie blizn kraków zawiera pewne przeciwskazania. 

Zabieg usuwania blizn laserem kraków nie może być wykonywanu u osób posiadających nowotwory czy inne poważne choroby skóry takie jak łuszczyca czy atopowe jej zapalenie. Mocna opalenizna również stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.

Aby zabieg usuwania blizn laserem kraków przebiegł bezpiecznie i przyniósł pożądane rezultaty, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry po zabiegu. Po wykonaniu usługi jest ona zazwyczaj zaczerwieniona oraz delikatnie opuchnięta, możliwe jest również wystąpienie subtelnej wysypki która w ciągu najbliższych dni znika lub zaczyna się złuszczać. 

Laserowe leczenie blizn kraków wymaga zrezygnowania z gorących kąpieli na kilka dni po zabiegu, a korzystanie z saun czy przebywanie na słońcu jest zabronione. Kluczowe jest również korzystanie z kremów z wysokimi filtrami uv przy każdorazowym narażeniu się na promienie słoneczne oraz pielęgnacja skóry łagodnymi kremami nawilżającymi. 

Unikanie słońca jest niezwykle ważne jeśli wykonaliśmy laserowe usuwanie blizn kraków. Okres rekonwalescencji po laserze wynosi od czterech do sześciu tygodni.