Wakacyjny wypoczynek na terenie natury

Zapewne każdy preferuje odmienny rodzaj wypoczynku. Poniektóre osoby organizują urlop czynnie, chodząc na siłownie lub wymyślają piesze spacery w nieznane okolice. Inni z kolei szukają kontaktu z przyrodą, bo tylko to pozwala im całkowicie odetchnąć.
W naszym kraju istnieje co niemiara miejsc, w których można spędzić wakacje w otoczeniu cudów natury. Kwalifikują się do nich liczne gospodarstwa agroturystyczne występujące w okolicach wspaniałych parków krajobrazowych. Jednak entuzjaści odpoczynku na terenie lasów, jezior i łąk lubią sobie szczególnie Park Krajobrazowy Dolina Baryczy noclegi. Rozpościera się on na powierzchni ponad 87 ha i zajmuje okręgi dwóch województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego. Ten unikalny rezerwat warto wziąć pod uwagę na mapie swoich wakacyjnych podróży z wielu powodów. Jednym z nich są Stawy Milickie, kategoryzowane do tak nazywanych Żyjących Jezior, a więc tych o cechach szczególnych na skalę ogólnoświatową. Ich powstanie datuje się na średniowiecze, a obecnie słyną na całą Europę między innymi z hodowli karpia. Stawy Milickie to też istotne centrum ornitologiczne, w którym egzystuje mnogość z rzadka występujących rodzajów ptaków.

Dolina Baryczy noclegi

 

W dolinie rzeki Barycz odetchnie każdy, kto ceni sobie bliskość przyrody. Na wyciągnięcie ręki można zobaczyć tu łąki pełne kwiatów, jeziora i lasy, a do tego przeróżne okazy ptaków. W celu obserwowania tych ostatnich można skorzystać z określonych do tego położeń, np. wieże bądź czatownie.
Noclegi w tym miejscu należałoby rezerwować z ogromnym wyprzedzeniem, bo znajduje się ich zbyt wiele. A podróżników skorych do przyjścia w te strony nie brakuje. Niewątpliwie właściwym pomysłem jest zarezerwowanie noclegu w gospodarstwie agroturystycznym. Tutaj da się wyczuć wspaniałą atmosferę, jaka występuje na całym terenie. Dbają o to szczególnie gospodarze, którzy skoro raczą wędrowców miejscowymi przysmakami.

Źródło: Kwatera Niezgoda