Wakacyjny spokój na terenie przyrody

Każdy preferuje różny sposób odpoczynku. Poniektóre osoby spędzają czas wolny od pracy żywo, uprawiając sport lub organizując piesze spacery w tajemnicze okolice. Inni natomiast poszukują kontaktu z naturą, bo tylko to umożliwia im całkiem odetchnąć.
W naszym kraju istnieje dużo miejsc, w których można zorganizować urlop w otoczeniu cudów przyrody. Zaliczają się do nich mnogie gospodarstwa agroturystyczne występujące na terenie zachwycających parków krajobrazowych. Jednakże koneserzy wypoczynku w pobliżu łąk, lasów i jezior lubią sobie zwłaszcza Park Krajobrazowy Dolina Baryczy noclegi. Rozpościera się on na powierzchni więcej niż 87 ha i zajmuje obszary dwóch województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego. Ten rewelacyjny rezerwat warto uwzględnić w planie swoich urlopowych podróży z wielu względów. Pierwszym z nich są Stawy Milickie, zaliczane do tak zwanych Żyjących Jezior, a więc tych o cechach unikalnych na skalę ogólnoświatową. Ich powstanie datuje się na średniowiecze, a w dzisiejszych czasach słyną na całą Europę między innymi z upraw karpia. Stawy Milickie to także znaczące centrum ornitologiczne, w którym egzystuje niemało rzadko napotykanych gatunków ptaków.

Dolina Baryczy noclegi

 

W dolinie rzeki Barycz odpocznie każdy, kto ceni sobie bliskość przyrody. Na wyciągnięcie ręki występują tu łąki pełne kwiatów, lasy i jeziora, oraz różnorodne okazy ptaków. W sprawie śledzenia tych ostatnich można skorzystać z określonych do tego miejsc, np. wieże czy też czatownie.
Noclegi w tym miejscu powinno się rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, bo znajduje się ich za dużo. A wędrowców skłonnych do trafienia w te okolice nie brakuje. Niewątpliwie słusznym pomysłem jest zarezerwowanie noclegu w domostwie agroturystycznym. Tutaj można poczuć niepowtarzalną atmosferę, jaka występuje w całej okolicy. Dbają o to w szczególności gospodarze, jacy skoro częstują podróżnych miejscowymi specjałami.

Źródło: Kwatera Niezgoda