W jaki sposób poprawić własne selfie?

Jeśli uwielbiasz podróżować, na bank wiesz jak ważne bywa dokumentowanie podróży poprzez fotografie. Fotografie są idealną pamiątką własnych przygód, a także, regularnie pojedynczym dokumentem na to, iż rzeczywiście dokonało się to o czym opowiada. Niestety, noszenie uciążliwych aparatów powieszonych na szyi jest niezwykle dokuczliwe, wywołuje kłopoty na lotniskach w strefie weryfikacji, a co najgorsze, taki aparat jest względnie bezproblemowo zrabować.

obiektyw do smartfona
Na szczęście na rynku coraz nagminniej możemy spotkać tak zwane obiektywy do smartfona. Ułatwiają one żywot, albowiem przy ich pomocy zdołamy utworzyć znakomite zdjęcia aparatem telefonicznym. Dodatkową zaletą bywa ich zgodność z wieloma najpopularniejszymi typami komórek. Wystarczy zamontować obiektyw do aparatu telefonicznego, a już za chwilę jesteśmy w stanie radować się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia kłopotliwego sprzętu a także nieprzerwanej dbałości tak aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą jest fakt, że mając przenośny obiektyw nie trzeba już przegrywać zdjęć z karty aparatu na komputer, starczy, że uczynimy fotografie komórką i już jesteśmy w stanie publikować je na facebooku, instagramie bądź wysyłać mailowo do znajomych i rodziny. Jest to nadzwyczajnie prędkie i użyteczne rozwiązanie dla ludzi będących w podróży oraz częstokroć nie mających warunków do spokojnego przegrywania fotek na pecet.

Kolejnym przydatnym gadżetem w podróży jest tak zwany selfie stick to znaczy kij do selfie. Selfie czyli fotografie wykonywane sobie samemu są ostatnio ogromnie atrakcyjne. Znaczna ilość chojraków uzyskuje je w ogromnie niebezpiecznych położeniach jak np. skrzydło lecącego samolotu bądź siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie powinno się narażać życia dla sprawienia atrakcyjnego fotografii, jednakże bez względu jakie selfie, przyzwoicie, kiedy bywa wykonane przy użyciu kijka, który wydłuża perspektywę i fotka wygląda tak, jakby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie drążka selfie stick bywa użyteczne nie jesteśmy skazani bowiem bez przerwy prosić ludzi napotkanych na ulicy aby zrobiły nam zdjęcie na tle któregoś pomnika bądź innej atrakcji krajoznawczej.

Źródło: frago.pl