Czy z aparatu telefonicznego da się uczynić piękne fotografie?

Jeżeli lubisz jeździć, na 100% wiesz jak znaczące staje się dokumentowanie podróży poprzez fotografie. Fotki bywają znakomitą pamiątką naszych przygód, a również, regularnie indywidualnym dowodem na to, iż faktycznie zrobiło się to o czym opowiada. Na nieszczęście, noszenie uciążliwych aparatów zawieszonych na szyi jest niezwykle dokuczliwe, wywołuje kłopoty na lotniskach w strefie weryfikacji, a co najgorsze, ten aparat jest stosunkowo banalnie zrabować.

Na szczęście na rynku coraz częściej możemy spotykać tzw. obiektywy do smartfona. Upraszczają one byt, skoro przy ich pomocy zdołamy zrealizować doskonałe fotografie aparatem telefonicznym. Kolejną zaletą bywa ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi modelami komórek. Starczy zamontować obiektyw do telefonu, a już za moment zdołamy cieszyć się zaletami pełnowymiarowego aparatu. Bez potrzeby noszenia kłopotliwego sprzętu oraz nieustannej opiekuńczości tak aby nic mu się nie stało. Kolejną zaletą jest zjawisko, że posiadając przenośny obiektyw nie musimy już przegrywać fotografii z karty aparatu na pecet, starczy, że zrobimy zdjęcia komórką i już możemy umieszczać je na facebooku, instagramie bądź wysyłać mailowo do znajomych oraz rodziny. Jest to nadzwyczajnie szybkie i użyteczne rozwiązanie dla osób będących w podróży a także często nie mających warunków do stoickiego przegrywania zdjęć na komputer.

selfie stick
Następnym potrzebnym gadżetem w podróży jest innymi słowy selfie stick czyli kij do selfie. Selfie to znaczy fotografie wykonywane sobie samemu są ostatnimi czasy ogromnie atrakcyjne. Znaczna ilość chojraków uzyskuje je w niezwykle niebezpiecznych miejscach jak m.in. skrzydło lecącego aeroplanu czy siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie warto ryzykować życia dla zrobienia atrakcyjnego zdjęcia, jednak obojętnie jakie selfie, dobrze, gdy jest stworzone przy użyciu kijka, jaki przedłuża perspektywę a także fotografia wygląda tak, jakby zrobiła je nam osoba trzecia. Posiadanie drążka selfie stick bywa wygodne nie trzeba albowiem bez przerwy prosić osób napotkanych na ulicy tak aby uczyniły nam zdjęcie na tle któregoś pomnika czy innej atrakcji turystycznej.

Źródło: frago.pl