Ultradźwięki kraków

Ultradźwięki kraków ze względu na swoje właściwości znajdują szerokie zastosowanie zarówno w fizjoterapii, jak i kosmetologii. Fale ultradźwiękowe mają bardzo wysoką częstotliwość, dlatego są niesłyszalne dla ludzi. Są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne, dlatego bardzo często zaleca się je i stosuje. Mają znaczenie w leczeniu i diagnostyce różnych dolegliwości.

ultradźwięki kraków

Ultradźwięki kraków w fizjoterapii

Ultradźwięki kraków są jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w tej dziedzinie medycyny. Dzięki swym cechom mają właściwości zapobiegania bólom, różnego typu zapaleniom, rozszerzają naczynia krwionośne czy zmniejszają napięcie mięśniowe. Ultradźwięki kraków wykonują głęboki mikromasaż tkanek, są przyczyną wystąpienia efektu termicznego i przyspieszają wchłanianie tkankowe, to wszystko ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Dzięki nim można leczyć choroby i dolegliwości, takie jak: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa czy stawów, stany pourazowe, choroby o podłożu reumatycznym, przykurcze, ostrogę piętową, krwiaki, blizny lub obrzęki o charakterze limfatycznym.

Ultradźwięki w kosmetologii

Ultradźwięki kraków wykorzystuje się z dużym powodzeniem w kosmetologii w przypadku problemów skórnych, m.in.: suchość cery, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, blizny, przebarwienia. Okazują się również skuteczne w walce z trądzikiem pospolitym i różowatym. Najczęściej podczas peelingu kawitacyjnego wykonuje się też sonoforezę lub fonoforezę. Wtedy substancja aktywna czy lek ma szansę dostać się do głębszych warstw skóry.

Więcej na https://medichouse.com.pl/fizykoterapia/