Adwokat podział majątku kraków

Adwokat podział majątku kraków

Kończąc związek małżeński możemy się spodziewać, że prędzej czy później trzeba będzie dokonać podziału, nabytych w czasie trwania głębszej relacji, przedmiotów uważanych za wspólność majątkową. Można sprawę załatwić z reguły na dwa sposoby, jednak niezależnie od tego, które wyjście wolimy zastosować w danym przypadku, będzie nam do tego potrzebny adwokat podział majątku kraków.

podział majątku kraków

Kiedy jesteśmy zgodni

Sposób, w jaki chcemy rozwiązać sprawę dotyczącą podziału majątku, zależy głównie od tego w jakim nastawieniu do siebie podchodzimy. Są dostępne dwie opcje – pokojowa i ta trochę mniej. Pierwsza jest zdecydowanie łatwiejszą i szybszą metodą, która opiera się na “dogadaniu się” małżonków. Jeśli są oni zgodni między sobą co do umownego podziału, gdzie sami decydują co do kogo będzie należało. Adwokat podział majątku kraków dokonuje wtedy umowy na podstawie, której zostanie dokonane rozdzielenie.

W razie problemu

Niestety jednak nie zawsze jest możliwe umowne podzielenie własności majątkowej. W momencie, kiedy nie ma zgodności między małżonkami, adwokat podział majątku kraków dokonuje podziału sądowego. W tym przypadku jest określana wartość i wielkość wszystkich własności i na podstawie elementów mogących wpływać na podział, np. kto w jakim stopniu miał wpływ na daną rzecz, sąd dokonuje ostatecznej decyzji.
Na podstawie tej informacji warto zaznaczyć, że jest to równoznaczne z tym, że majątek nie musi być podzielony na pół.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji, wejdź na stronę https://kancelariafojtik.com/adwokat-podzial-majatku/