Świetlany show!

Kino, pizzeria, piwo ze znajomymi to jedne z najpopularniejszych sposobów na spędzenie czasu ze znajomymi. Nadchodzi jednak czasami taka chwila, kiedy chęć oderwania się od rutyny i szukania innych sposobów spędzania wolnego czasu zmusza nas do szukania czegoś więcej, nierzadko do miejsc kulturowych takich jak teatr, opera, filharmonia czy balet.
Myślę że niewielu z nas jednak wie o kolejnym wydarzeniu, gdzie można we wspaniały sposób spędzić trochę czasu, nie tylko z przyjaciółmi ale także z ukochaną osobą. Takim miejscem jest teatr tańca, niekiedy połączony z efektami świetlnymi, w tym z laserami. Można to również określić jako taniec ze światłem. Prostym przykładem takiego wydarzenia może być Magic Malbork, urządzany corocznie na malborskim zamku.

Magic Malbork charakteryzuje się pełnymi efektami świetlnymi z włączeniem laserów, ognia oraz fajerwerków. A to wszystko utrzymywane w konwencji występów tanecznych, teatralnych, operowych , pokazów ogniomistrzów, akrobatów i wielu innych. To wydarzenie każdego roku przyciąga tysiące uczestników i widzów, i jest znane w całym województwie pomorskim. Oprócz idealnie dopracowanych występów „trubadurów”, niebezpiecznych akrobacji z użyciem ognia, wybuchów, operowego śpiewu, taniec ze światłem i pokazy laserowe są punktem kulminacyjnym widowiska. Cały zamek objęty jest programem laserowym, co powoduje u uczestników uczucie jakby poruszali się pośród chmur, wśród migających świateł i głosu narratora opowiadającego historię. Jednym z najlepszych według mnie momentów pokazu to chwile gdy lasery w dużym rozstrzeleniu skierowane są w stronę publiczności, a samym widzom ukazuje się kolorowy tunel, jakby połączenie z innym światem. Oczywiście ostatnim punktem wydarzenia jest jeden z największych widzianych mi pokazów fajerwerków do skocznej muzyki.
Osobiście uważam to i podobne eventy mające na celu pokazanie ogromu kolorów i różnorodności tańca ze światłem za jedne z najlepszych wydarzeń kulturowych jakich byłem.
taniec ze światłem