Czy potrzebuję odwyku?

Nie ma magicznej formuły, która powie ci, czy odwyk jest odpowiedni dla ciebie. Uzależnienie każdej osoby jest inne i wymaga innych rzeczy. Istnieją jednak kluczowe objawy, które wskazują na potrzebę sięgnięcia po specjalistyczną pomoc. Nie jest to pełna lista, która dotyczy każdej osoby, ale może dać ci wyobrażenie o tym, jak bardzo uzależnienie od narkotyków czy alkoholu wpływa na twoje życie.
Wszedłeś w konflikt z prawem
 odwyk kraków

Inne osoby mówią o Twoim nadużywaniu narkotyków lub alkoholu
Twój lekarz, stwierdził, że Twoje używki niekorzystnie wpływają na Twoje zdrowie
Straciłeś pracę
Masz kiepską sytuację finansową, a nawet długi
Ważne dla Ciebie związki z innymi popsuły się, lub całkiem zniszczyły
Próbowałeś zerwać z nałogiem na własną rękę, ale bez sukcesu
Kiedy już zdecydujesz, że potrzebujesz pomocy w uwolnieniu się od uzależnienia i powinieneś udać się na odwyk Kraków, następnym krokiem jest wybór miejsca opieki. Wielu wybiera opcję opieki szpitalnej, co oznacza, że jesteś tymczasowym mieszkańcem monitorowanej placówki.

Poszczególne etapy mogą pomóc Ci osiągnąć trzeźwość dzięki narzędziom, które pozwolą Ci odnieść sukces na dłuższą metę. Po pierwsze, podczas leczenia detoksowego, masz wsparcie innych osób, które pomagają ci pozbyć się narkotyków lub alkoholu w sposób najzdrowszy dla twojego organizmu. Chociaż celem jest całkowite pozbycie się toksyn, jeśli twoje ciało jest przyzwyczajone do funkcjonowania z nimi, metoda zerwania z nałogiem w sposób gwałtowny może być szokiem dla twojego ciała i spowodować nieprzewidywalne skutki uboczne, które najlepiej jest monitorować przez personel medyczny.
Odbycie odwyku pod opieką ośrodka rehabilitacyjnego pomaga również w zapobieganiu nawrotom. Ponieważ nie będziesz mieć łatwo dostępnych leków ani alkoholu, pomoże to w kontynuowaniu procesu.
Nawet, jeśli rozważysz wszystkie opcje, nadal możesz uznać, że odwyk nie jest dla Ciebie. Nie rezygnuj jednak z profesjonalnej pomocy. Poszukaj terapeuty, który pomoże stać Ci się znowu wolnym człowiekiem.