Projektowanie i zakładanie ogrodów kraków

Projektowanie i zakładanie ogrodów Kraków jest zajęciem czasochłonnym, a czasami wręcz trudnym dla osób, które zazwyczaj nie mają pojęcia o roślinach i ich pielęgnacji. Jednak na pewno chcą, aby ich ogrody prezentowały się ładnie, a całość stanowiła harmonię. Najczęściej spotykaną aranżacją w polskim ogrodzie jest zielony trawnik, oczko wodne, kwiaty dookoła niego i jakieś małe figurki ozdobne. Jest to mało oryginalny i dość powszechnych schemat, który stosuje większość osób swoich ogrodach myśląc, że zapewni im estetykę. Jednak ogród można zaprojektować inny sposób.

Style wiejski

Z pomocą przychodzą nam różne style, które ułatwią nam zakładanie ogrodów kraków. Możemy wyróżnić trzy powszechne style stosowane w ogrodach w Polsce.
Pierwszym z nich jest styl nazywany ogrodem wiejskim. Charakteryzuje się on przede wszystkim różnokolorowymi roślinami oraz tym, że współgra z otoczeniem. Jest to styl spotykamy najczęściej właśnie na terenach wiejskich, ponieważ jego rośliny są mało wyszukane i stosunkowo tanie. Zakładanie ogrodów kraków w tym stylu daje nam swobodę aranżacji całej przestrzeni, ponieważ rośliny mogą być umieszczone w różnych miejscach niekoniecznie w ładzie.

zakładanie ogrodów kraków

Styl angielski

Drugim stylem jest styl angielski, który nawiązuje do naturalnych krajobrazów oraz ogrodów barokowych. Charakteryzuje się dużą ilością krętych ścieżek, postarzanych figur i ruin, oraz krzewów i niskich drzew. Popularnymi kwiatami, które dobrze współgrają z otoczeniem zielonych krzewów są róże.

Projektowanie i zakładanie ogrodów Kraków

Styl japoński

Następną propozycją na zaprojektowanie swojego ogrodu jest styl japoński, z pozoru wyglądający jak stworzony przez naturę jednak praca na dni jest bardzo czasochłonna. Charakteryzuje go przede wszystkim woda, skały i asymetria, wszystko musi być dokładnie ustawione w odpowiednich odległościach. Dominują w nim głównie rośliny zielone z małą ilością kolorowych kwiatów. Jak sama nazwa wskazuje jest to styl z dalekiego wschodu, który coraz częściej podbija serca Polaków.

Projektowanie i zakładanie ogrodów kraków nie musi nas przerażać, prace w ogrodzie są dla wielu osób odprężające, natomiast jeżeli mamy problem z zaprojektowaniem przestrzeni warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zobacz https://ogrodexpert.pl/projektowanie-ogrodow/