Luksusowe meble włoskie warszawa

 

Włochy to jeden z najpopularniejszych krajów świata. Towarzyszy im ciepło, cudowna sceneria, przyjemny klimat oraz swobodne życie. Możesz przenieść klimat klasycznej toskańskiej willi na swój dom i stworzyć salon, wprowadzając do niego luksusowe meble włoskie warszawa.

Jak zaprojektować wystrój?

Projektowanie typowego włoskiego wystroju wnętrz warto zacząć już na etapie budowy domu lub w fazie generalnej renowacji. W tym typie domu dominują kamienne posadzki i ciemne belki na ścianach, tworząc niepowtarzalny klimat, a samo wnętrze jest zazwyczaj utrzymane w słonecznych barwach żółto, czerwono, pomarańczowych, choć nie jest to zwyczajowa praktyka. Dobrze sprawdzają się tutaj również beż, brąz i biel. Urządzając mieszkanie w stylu toskańskim, luksusowe meble włoskie warszawa to z pewnością detal godny uwagi.

Luksusowe meble włoskie warszawa

Meble we włoskich domach

Włoskie domy zdobią tradycyjne luksusowe meble włoskie warszawa. Zazwyczaj są wykonane z litego drewna, zwykle ciemnego, z zachowanymi naturalnymi kolorami i skazami. Tradycyjne szafy dębowe lub bukowe, komody, gabloty czy bary z pięknymi zdobieniami na froncie z pewnością nadadzą wnętrzu prawdziwie południowego charakteru.

Wbrew pozorom tego typu przestrzeń wewnętrzna nie jest masywna – ciepłe ściany i naturalne włókna, a także jasne światło słoneczne wpadające przez małe okienka sprawiają, że tego typu pomieszczenie jest bardzo przyjazne i wygodne. Luksusowe meble włoskie warszawa do salonu to przede wszystkim klasyczne sofy i fotele. Bardzo ważne jest, aby stworzyć taki styl aranżacji, aby można było w nim wykorzystać stare sofy, ponieważ kolorowe narzuty, które zakrywają ich ewentualne wady, potrafią stworzyć specyficzny toskański klimat. Jednak nie jest to wymagane.