Bez ręcznego poziomowania. Laser punktowy

Prace remontowe i wykończeniowe 

Laser punktowy to instrument samopoziomujący, który jest zaprojektowany do ciągłej pracy w różnorodnych warunkach placu budowy. Kompaktowa obudowa doskonale leży w rękach ułatwiając przenoszenie i częste zmiany położenia. Dzięki temu, przemieszczanie się do kolejnych etapów pracy i ustawianie lasera w nowym miejscu nie stanowi problemu. Mocna, odporna budowa pomaga sprostać wielu typowym czynnościom podczas prac wykończeniowych i remontowych.

punktowy laser

Zastosowanie 

Laser punktowy ma na celu wyznaczenie punktu za pomocą plamki lasera wyświetlanej na powierzchni roboczej, Wyświetla np. punkt o średnicy 5 mm, a plamka lasera jest stabilna w szerokim zakresie odległości pomiędzy laserem, a powierzchnią wyświetlania punktu. Stosowany jest np. w aplikacjach, w których wskazuje operatorowi punkt wykonania otworu, punkt połączenia lub punkt oznakowania materiału.

W precyzyjnych zastosowaniach można stosować laser punktowy ze zmienną ogniskową, który pozwala na precyzyjne ustawienie punktu o minimalnej możliwej powierzchni z konkretnej odległości.

Laser punktowy emituje wiązkę w postaci precyzyjnych punktów odniesienia, dlatego można go stosować podczas:

  • pozycjonowania – przenoszenie punktów w pionie, aby instalować czujniki pożarowe, oprawy oświetleniowe i inne instalacje

  • wyrównywania – precyzyjne wykonywanie framug, np. okien i drzwi

  • ścieżki działowe – przenoszenie punktów odniesienia w ciągu paru sekund, aby instalować ścieżki działowe

Działanie 

Laser punktowy jest bardzo dokładny i nie wymaga ręcznego poziomowania. Wyświetlane przez laser punktu są widoczne z odległości 20-30 m, nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach. Magnetyczny kompensator automatycznie ustawia wiązki w poziomie i pionie i przez cały czas dba o to, by były poprawnie wyświetlane.