Zalety ubezpieczenia prywatnego


Dużo ludzi zadaje sobie pytanie, czy warto się ubezpieczać prywatnie. Odpowiedź na to zapytanie nie jest bezsporna, natomiast w mnogości przypadków będzie brzmiała krótko – tak.

Jak wiadomo, nasza służba zdrowia nie przynależy do najlepiej przemyślanych rozwiązań. Niestety, lecz kolejki do zawodowców oraz nawet do lekarzy pierwszego kontaktu są pokaźne. W następstwie tego w sytuacji nagłej potrzeby, nie mamy szans na to, żeby w ciągu kilku dni przebyć konsultację z lekarzem, na którego specjalności nam zależy.
Niemniej jednak mając prywatne ubezpieczenie unikamy tego kłopotu – większość rejestracji w największych polskich prywatnych centrach lekarskich możliwa jest cały dzień. Wobec tego doktor o konkretnej specjalizacji będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie zawiera pakiet medyczny w skład którego wchodzą – w zależności od typu pakietu – konkretne badania medyczne i konkretna ilość wizyt na miesiąc u doktorów wyłonionych specjalności. W zależności od naszych zapotrzebowań zdołamy skorzystać z pakietu podstawowego, który zwykle obejmuje doktora pierwszego kontaktu, standardowa kontrola zdrowia raz w roku i również jedną wizytę w miesiącu u lekarzy podstawowych specjalności. Natomiast jeśli chorujemy większą ilość razy, bądź na przykład pożądamy także zabezpieczyć nasze dziecko, powinno się zainwestować w bardziej powiększony pakiet, obejmujący więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry i laryngologa.

Pakiety medyczne dostarcza nam wygodę i komfort, na dodatek za względnie niedużą opłatą. Należałoby dowiedzieć się o pakiet leczniczy w naszym miejscu pracy – wielokrotnie prywatne firmy decydują się na podpisanie kontraktu z prywatnym centrum medycznym i użycza swoim pracownikom tego rodzaju ubezpieczenie za paredziesiąt złotych lub nawet za darmo.

Pamiętajmy, że prywatna wizyta u eksperta kosztuje przeważnie około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy nakład pieniężny niż miesięczna zrzutka na pakiet leczniczy w ramach którego możemy uzyskać sporo więcej.
Źródł: s7pakiet.pl