Wszystko, co musisz wiedzieć o korony pełnoceramiczne kraków

Każdy z nas mniej lub bardziej troszczy się o swoje zdrowie i dba o wygląd zewnętrzny. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możemy zrobić dla naszego organizmu, jest zatroszczenie się o stan swojego uzębienia. Korony pełnoceramiczne kraków mogą okazać się rozwiązaniem, które pomoże nam osiągnąć estetyczny i zdrowy wygląd uzębienia.

Czym są korony pełnoceramiczne Kraków? 

Korony pełnoceramiczne Kraków to sposób na wypełnienie lub całkowite zastąpienie zęba. Korony zakłada się, gdy ząb jest poważnie uszkodzony przez chorobę lub został złamany w wyniku wypadku czy urazu mechanicznego. Dzięki temu nie tylko poprawiamy jego wygląd, ale także chronimy przed dalszym postępowaniem zdiagnozowanej dolegliwości. 

Założenie korony pełnoceramiczne Kraków to proces wieloetapowy. Po pierwsze należy kompleksowo wyleczyć miejsce, w którym korona ma być założona. W przeciwnym wypadku pod nią zacznie się rozwijać choroba i cały zabieg założenia tego elementu pójdzie na marne.

Korony pełnoceramiczne Kraków
Korony pełnoceramiczne Kraków

Drugim krokiem jest wykonanie obrazu uzębienia przy pomocy skanera. Dzięki temu dentysta potrafi bardzo dokładnie dobrać odpowiedni rodzaj i kolor korony do indywidualnych potrzeb pacjenta. Na następnej wizycie korona jest już zakładana i można mieć pewność, że jest idealnie dobrana do naszych zębów. 

Zalety korony pełnoceramicznej

Korona pełnoceramiczna kraków to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy w różny sposób utracili część lub całość zęba. Jest to dla nich szansa na przywrócenie dawnego, estetycznego wyglądu. Dlatego też główną zaletą tej metody jest uniwersalność. Koronki pasują do wszystkich pacjentów, nawet z alergiami, ponieważ nie wykazują żadnego działania alergicznego i uczulającego. 

Korony pełnoceramiczne Kraków pomagają również zapobiec pogłębianiu się choroby. Zabezpieczają wyleczone miejsce i chronią je przed nawrotem dawnych i pojawieniem się nowych schorzeń. 

Dodatkowo, korony pełnoceramiczne wyglądają niesamowicie naturalnie. Są całkowicie niedostrzegalne dla osób trzecich dzięki dopasowaniu kolorystyki do odcienia wszystkich zębów. 
Zalet korony pełnoceramiczne Kraków jest bardzo wiele. Stanowią one rozwiązanie godne XXI wieku, ponieważ dzięki niemu nasze uzębienie pozostaje w doskonałym stanie oraz wygląda niezwykle estetycznie.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/protetyka/