U dentysty

Wybiegając myślami w przeszłość zapewne większość z nas przypomni sobie jak bardzo nienawidziliśmy wizyt u dentysty. Bo nieprzyjemny hałas, bo dziwny chemiczny zapach, bo pani dentystka jakaś taka niemiła. Takie bodźce są w stanie zapewnić nam długotrwałą traumę. Wszystko to jest jak najbardziej uzasadnione, a strach przed dentystą w wieku dziecięcym, akceptowalny społecznie. Aczkolwiek problem pojawia się wtedy gdy nasz lęk przed plombowaniem zębów, czy fluoryzacją przenosimy do życia dorosłego. Większość znanych mi osób raczej nie przekracza gabinetu dentystycznego co umowne pół roku, czego konsekwencje są najczęściej opłakane w skutkach. Co zabawne, pomimo wyrządzonych sobie szkód, zamiast w końcu udać się do dentysty, wpisują tylko w google „domowe sposoby na ból zębów”, „jak wyleczyć zęby w domu”. Zabawne, prawda? Niestety kończy się to potem nieco mniej śmiesznym Endodoncja mikroskopowa Kraków„. Dlatego moi drodzy, warto dbać o nasze uzębienie, aby mogło nam służyć przez długi, długi czas.
endodoncja mikroskopowa kraków nowa huta

Dbaj o zęby

Co jeśli chodzi o ceny w gabinetach dentystycznych?
Często świeżo upieczeni dorośli bledną na widok cen za dane usługi.
Nic dziwnego, za samo plombowanie zęba w większym mieści będzie nam dane zapłacić około dwustu złotych, a co jeśli długo zwlekaliśmy i takich plomb potrzebujemy przykładowo osiem?
Istna tragedia, prawda? W takich momentach słowa „lepiej zapobiegać aniżeli leczyć” nabierają większego sensu. Właśnie dlatego dbanie o stan naszego uzębienia jest takie istotne. Problemy w tym obszarze naszego ciała mogą powodować ogromny ból, który na domiar złego promieniuje i potrafi uprzykrzyć nam życie bardziej niż cokolwiek innego.
Nie bez powodu mówi się, że nie ma gorszego bólu od bólu zęba.
Ciekawym zjawiskiem jest to, że nasze zęby potrafią przetrwać w stanie niemalże nienaruszonym przez tysiące, a nawet miliony lat. Temperatura, w której można je spalić to 1600 stopni. Przewiercić można je tylko diamentowym wiertłem, a psują się od czekolady.
Pamiętajmy więc, by o nie dbać.