To co kierowca powinien wiedzieć o felgach


Każdy właściciel samochodu wie, co tą są felgi , jak trzeba o nie dbać i je zużywać. Coraz to sporzej użytkowników decyduje się na nabytek drugiego zestawu felg, nawet w sytuacji, kiedy ten naczelny ostatecznie się nie zużytkował. Są trzy zasadnicze atrybuty, dla jakich pożądane byłoby jest zainwestować w inny zestaw felg.
Pierwszym z tych aspektów są sytuacje awaryjne. Jak bez trudu dostrzec, sytuacje awaryjne powstają w momentach, jak nadchodzi zima oraz wypada podmienić koła z zimowych na letnie. Jak posiadamy dwa komplety kół, z felgami zdołamy sprawić to bez problemu, zajmie nam to kilka minut pod naszym własnym domem czy też w garażu. Warunkiem jest to, że koła muszą być odpowiednio wyważone. Odmiennie nie będą one prawidłowo usługiwać.
Drugim jest obronność i niszczenie się opony. Wyraźne jest to, że jak pełny czas modyfikujemy felgi w oponach, to one się niszczą, a szczególnie stopki przy oponach, to znaczy tego miejsca, w którym felga łączy się z oponą. W kazusie złego przylegania felgi do opony obronność jazdy może być dużo zaburzone. Obluzowanie felgi w wielu przypadkach może przerwać się tragicznie, zaburzając statyczność pojazdu.
Kto nie chce, iżby jego auto wyglądało atrakcyjnie? Praktycznie nie ma takiej osoby. Można zakomunikować, iż atrakcyjność pojazdu ma ogromnie ogromne wpływ. Tym samym zastępując felgę, modernizujemy jego aparycję. Dwa komplety felg gwarantują to, że możemy sobie przerabiać estetyka samochodu. Istnieją dwa typy felg, stalowe i aluminiowe. Te pierwsze są znacznie tańsze, a ich naprawa nie jest taka zagmatwana. Za to te drugie są w wyższym stopniu odporne na wszelkie nadszarpnięcia. Tedy decydując się na zakup zimowych felg, lepiej jest wyselekcjonować aluminiowe felgi, bowiem będą nam one dłużej sprzyjać. Szczególnie w sytuacji, gdy zima jest surowa. A gdy śnieg stopnieje podobnie powinno się odłożyć przez jakiś okres te felgi, gdyż położenie polskich dróg po zimie nie przylega do najkorzystniejszych. Właściwie żaden kierowca nie fantazjuje o tym, aby szybko nadwyrężyć felgi, tedy lepiej, jak wybierze te silniejsze, a nie te łatwiejsze w naprawie.

Źródło: felgi.info.pl