Smaczne artykuły bez glutenu

Dużo osób nie akceptuje glutenu, co obliguje ich do przestrzegania jadłospisu bezglutenowego. Niemniej nie wszyscy mają pojęcie, jakie towary nie zawierają glutenu oraz które zdołają śmiało jeść.

Żywność bez glutenu winna być zasobna w ryż, soję, fasolę, ziemniaki, kukurydzę, proso, grykę, orzechy warzywa, owoce i mięso. Jeśli będziemy na tej diecie nie powinniśmy konsumować jęczmienia, pszenicy, owsa, żyta, orkiszu a także towarów, jakie posiadają te zboża.
Musimy jednakże podkreślić, że Żywność tego typu nie jest prosta w stosowaniu. Musimy wykluczyć z diety nie jedynie produkty, które pozostały wyżej wymienione, lecz też zważać na produkty, jakie będą zawierać chociaż częściowe porcje glutenu. Dieta bez glutenu skierowana bywa zazwyczaj dla ludzi, którzy mają alergię na gluten bądź chorują na celiakię. Będą to dwa odmienne schorzenia, jakie mieszczą się w definicji nietolerancji pokarmowej i nie można ich wzajemnie mylić. W marketach z żywnością bezglutenową jest obecnych dużo artykułów, które pomimo, iż noszą nazwę bezglutenowych bywają alergiczne. Dlatego chcąc zakupić jedzenie bezglutenowe kupujmy artykuły tego typu jak: mąka bezglutenowa, na której torebce jest certyfikowany symbol skreślonego kłosa. Produkty z tym znaczkiem są objęte ścisłą kontrolą organizacji ciepiących na celiakię.

Sklep bezglutenowy, który oferuje produkty żywnościowe dla osób, które cierpią na nietolerancję pokarmową bądź celiakię objęte bywają również takim dozorem, więc bez nerwów możemy wykonywać tam sprawunki, bez trwogi o nasze zdrowie.

Na samym końcu potrzebowalibyśmy jeszcze zaznaczyć, że jadnospis bezglutenowy nie będzie dietą na schudnięcie. Kaloryczność produktów nie mających glutenu jest bardzo podobna do klasycznych towarów. Żywimy nadzieję, że objaśniliśmy na czym polega dieta bez glutenu, oraz co wolno jeść, a czego nie należy.

Źródło: www.organiczne24.pl