Rękawice bushido

MMA – pochodzenie dyscypliny

MMA, mieszane sztuki walki, to dyscyplina sportowa, w której zakres dozwolonych technik jest bardzo szeroki. Początków tej dziedziny sportu możemy doszukać się już w starożytnej Grecji, kiedy to spopularyzował się pankration. Dyscyplina ta łączyła w sobie elementy boksu i zapasów, a w walce obowiązywały tylko trzy reguły − niedopuszczalne było atakowanie oczu, gryzienie oraz atakowanie genitaliów przeciwnika. Naturalnie, walczący nie używali wtedy rękawice bushido, jednak tak jak dzisiaj, walka miała na celu zapewnienie widowiska sportowego. 

Najintensywniej sport rozwijał się w pierwszej połowie lat 90., to właśnie wtedy w USA został zorganizowany pierwszy oficjalny turniej MMA, a w Japonii powstały organizację Shooto i Pancrase, które zajmowały się promocją sportu na arenie krajowej. Obecnie zawody w MMA odbywają się na całym świecie, a czołowi zawodnicy na dobre zapisali się w kulturze jako legendy sportu. 

rękawice bushido

Charakterystyka rękawic MMA

Mimo, że w MMA dopuszcza się szeroki zakres dozwolonych chwytów, to wciąż na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo zawodników. Walczący zakładają ochraniacze na szczękę oraz rękawice bushido

Rękawice bushido używane w MMA różnią się od tych wykorzystywanych w boksie. Są o wiele lżejsze oraz mniejsze. Oprócz tego, rękawice bushido są rękawicami otwartymi, by umożliwić stosowanie różnych chwytów podczas walki. W przeciwieństwie do klasycznych bokserskich rękawic, nie obejmują całej dłoni, a jedynie nadgarstek i część palców. Dzięki temu chronią wrażliwe obszary najbardziej narażone na urazy, ale jednocześnie nie ograniczają ruchów. 

Nie zwlekaj! Dowiedz się więcej na: https://sklep.dbgo.pl/rekawice-bokserskie