Potęga znajomości języków obcych


Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach wymóg konieczny w karierze zawodowej, nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, bądź nawet w wycieczkach zagranicznych.
Brak wiedzy języka chociażby angielskiego to ograniczenie, której nie da się pokonać niczym innym, aniżeli nauka języków obcych. Jest to przede wszystkim ważne dzisiaj, gdy Net zezwala nam wykroczyć poza krawędzie własnego państwa. Posiadamy dostęp do książek, artykułów
i nowości nieprzetłumaczonych na własny język ojczysty, przez co mrowie informacji wieje nam z racji niewiedzy innego języka, niż język polski. Lekcja języków obcych zapewnia nam sposobność otrzymywania wiedzy o szerokiej skali, a nie wyłącznie tego, co dawkują nam media lub tego, co akurat jest przełożone. Ile razy ująłeś się na tym, że chcąc obejrzeć sztukę filmową, musiałeś z niego odstąpić, albowiem nie było polskich napisów lub prelegenta? Ucząc się języków, posiadasz okazję rozwijania swoich zdolności na dużo sposobów, dzięki znajomości języka posiadasz szansę na poznawanie nowych ludzi z całego świata, na ogromnie bardziej świadome podróżowanie, a nawet ujarzmianie obcych podstaw.
Angielski przez skype uzyskuje Cię z mydlanej bańki bariery lingwistycznej. Jak zrozumiesz język, nie będziesz musiał kurczowo trzymać się poradnika, bądź tłumacza – wystarczy Ci Twój własny pomyślunek i dodatkowo sztuka kontaktowania się. Już sam zapytasz
o drogę, sam poczytasz informacje o zabytku, a z terenowej broszury dowiesz się, do której jadalni pożądane byłoby pójść, aby skonsumować okoliczną strawę. Nie zgłupiejesz, kiedy Anglik w Twojej gminie zapyta Cię o trasę, choć poprzednio nie miałeś nawet pojęcia, o co tak właściwie Cię pyta. Będziesz z uśmiechem przywoływał swoją odrazę, jaką wzbudzała w Tobie nauczka języków obcych w podstawówce, bądź w gimnazjum. Po odpowiednim treningu będzie to dla Ciebie historią, trzeba jedynie zdać sobie sprawę, jak multum korzyści niesie ze sobą wiedza dodatkowego języka. Pobudzaj w sobie chęć nauki oraz żyłkę do kształtowania swoich zdolności. Zgłębiaj swoje horyzonty i zdobywaj nowiusieńkie szanse!
Źródło: elingwista.pl