Płyty fundamentowe Tarnowskie Góry

Czym są płyty fundamentowe Tarnowskie Góry?

Płyty fundamentowe Tarnowskie Góry to nic innego jak rodzaj fundamentów. Wykonuje się je najczęściej z żelbetonu, czyli połączenia betonu z wkładkami stalowymi. Obecnie płyty fundamentowe Tarnowskie Góry są standardem w budownictwie energooszczędnym, pasywnym oraz prefabrykowanym.

Warto zastosować taki rodzaj fundamentów w przypadku gdy dom ma skomplikowaną bryłę, warunki gruntowe są trudne lub też jeśli nie można wykonywać głębokich wykopów. Płyty fundamentowe Tarnowskie Góry można już zamontować na głębokości 50 centymetrów, jest mniej podatna na osiadanie, montuje się je szybciej tradycyjne fundamenty.

płyty fundamentowe Tarnowskie Góry

Płyty fundamentowe Tarnowskie Góry — zalety i wady

To innowacyjne rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet — krótki czas realizacji, unikamy głębokich wykopów, ponieważ płyty fundamentowe Tarnowskie Góry montuje się na głębokości około 50 centymetrów, łatwo się je wykonuje, a dodatkowo cechują się lepszą izolacją termiczną i przeciwwilgociową, obciążenie rozkładane jest na dużo większą powierzchnię, mają mniejszą podatność na osiadanie oraz po montażu uzyskujemy od razu podłogę na gruncie.

Fundament wykonany z płyty fundamentowe Tarnowskie Góry ma też parę wad, między innymi to, że już na etapie projektowania należy przemyśleć zamontowanie przyłączy, a po budowie nie jest możliwe dobudowanie piwnicy. Należy liczyć się również z tym, że koszty budowy mogą być wyższe w zależności od wyboru rodzaju gruntu.