Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych

Niepełnosprawność często staje się powodem zepchnięcia na margines, wykluczenia zawodowego oraz społecznego. Ludzie niepełnosprawni, stereotypowo, są uważani za niezdolnych do samodzielnego radzenia sobie z codziennymi sprawami oraz do podjęcia pracy. Tymczasem niepełnosprawności, wcale nie muszą ograniczać życia osób nimi obarczonych. Świetnie radzą sobie z powszednimi obowiązkami i mogą również pracować, co umożliwia im Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych, czyli PION.

Jakie stanowiska oferuje Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych?

PION angażuje osoby niepełnosprawne do pracy w różnych działach, często stanowiska te są związane z kontaktem z innymi osobami. Są to usługi, handel, produkcja. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych współpracuje z wieloma korporacjami, galeriami handlowymi, hotelami, sklepami, firmami logistycznymi itp. Dzięki tej inicjatywie, ludzie zmagający się z chorobami, zarówno fizycznymi, jak i intelektualnymi, mogą pracować na różnych stanowiskach oraz spełniać się w różnych obowiązkach. Ludzie niepełnosprawni często pracują jako doradcy klienta, doradcy handlowi, kasjerzy, osoby sprzątające czy na przykład pomocnicy w kuchni.

platforma integracji osób niepełnosprawnych

Co zyskują firmy współpracujące z PION-em?

Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych, przede wszystkim, oferuje przedsiębiorstwom świetnych pracowników, którzy wykonują swoją pracę należycie i starannie. Ponadto firma zyskuje w oczach klientów, prezentując się jako marka społecznie odpowiedzialna.

Poznaj więcej szczegółów na https://poltalento.pl/