Oferty mieszkań Kraków

Ze względu na pandemię COVID19, globalny kryzys finansowy oraz od niedawna rozpoczęta wojna na Ukrainę oferty mieszkań kraków stały się znacznie droższe. W poniższym artykule szczegółowo opisaliśmy przyczyny tego zjawiska. Ponadto doradzamy, w jaki sposób szukać oferty mieszkań kraków w obecnym czasie.

Kryzys, za kryzysem..

Inflacja, która została z nami po pandemii COVID19, sprawiła, że oferty mieszkań kraków stały się o wiele droższe, niż przed 2020 rokiem. Ponadto, coraz więcej osób chciało zabezpieczyć swój majątek, inwestując w różnego rodzaju nieruchomości. Dostrzegli to deweloperzy, którzy podnieśli ceny mieszkań. Jednak, nie była to jedyna przyczyna podwyżki, jaką możemy teraz dostrzec wśród oferty mieszkań kraków. Ze względu na wprowadzenie nowych podatków, podrożały również usługi i materiały budowlane, przez co wszystko automatycznie stało się znacznie bardziej kosztowne. 

Oferty mieszkań Kraków

Wojna na Ukrainie

Rozpoczęta w lutym wojna u naszych wschodnich sąsiadów, sprawiła, że ponad 2 miliony ludzi przyjechało do Polski w poszukiwaniu schronienia. Napływ ludzi poszukujących nowego miejsca zamieszkania sprawił, że oferty mieszkań kraków ponownie podrożały. Potrzeba szybkiego znalezienia nowego dachu nad głową, przełożyła się na wywindowanie cen na rynku. 
Przez zaistniałe sytuacje, na rynku oferty mieszkań kraków możemy znaleźć znacznie mniej dostępnych mieszkań. Jest to kłopotliwe dla studentów, którzy po nauczaniu zdalnym, szukają mieszkań do wynajęcia w Krakowie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź na https://superkrak.com.pl/