Odmień swój salon

architektura wnętrz kraków
Jeżeli chcemy zaaranżować salon ściśle z regułami feng shui, aby poczuć się lepiej, rozważmy przede wszystkim o właściwym uporządkowaniu sprzętów oraz o użyciu stosownych kolorów w środku. Jeżeli chce się umeblować całe mieszkanie w stosunku do reguł feng shui, najlepiej zacząć o tym myśleć jeszcze na etapie budowy mieszkania. Salon albowiem powinien znajdować się na północy, nie może być na południu naszego mieszkania, albowiem będzie to nam odbierało siłę. Koniecznie trzeba doprowadzić, żeby w salonie jedno okno nie było naprzeciw innego okna. O ile natomiast już tak się dzieje, koniecznie wówczas trzeba ustawić między oknami jakiś przedmiot lub przedział.

Projektowanie wnętrz to nie jeno malowanie ścian, jednakże zarówno właściwe rozłożenie mebli. Jeżeli chodzi o obiekty będące w własnych salonach – nie mogą być nadto liczne, nie mogą być również nazbyt drobne. Znaczący jest minimalizm i użyteczność. Salon wedle zasad feng shui to położenie,w jakim dobrze jest mieć ogromne lustra. Są to obiekty odbijające blask. Doskonałym położeniem na postawienie zwierciadeł w salonie jest ściana będąca naprzeciw drzwi prowadzących do salonu. Lustro skupia wówczas negatywną werwę, jaka nie roznosi się później po pomieszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest, podczas gdy w zwierciadle zdołają odbijać się wykonane z drewma drzwi, wszak nie te, jakie wiodąi do salonu.

Każde meble znajdujące się w salonie powinny mieć zaokrąglone krawędzie. Jeżeli umiejscowicie w salonie multum obietków z ciętymi kantami czy też jeżeli będziemy trzymali w pomieszczeniu noże, wtedy będą one gromadziły wrogą energię. Koniecznością jest rozstawienie sofy frontem do drzwi. Przed sofą koniecznie powinien znajdować się nieduży dywan oraz stolik, który musi być koniecznie niski i mały. Dobrze jest także postawić na sofie multum drobnych poduszek, które symbolizują kobiecą siłę oraz ciągną do domu wszystko to, co pozytywne i wspaniałe.

Podsumowując, reguły feng shui wydają się niekiedy niewiele wydumane, natomiast niejeden dekorator wnętrz intuicyjnie urządza pomieszczenia oczywiście ściśle z tymi zasadami nawet nie wiedząc o tym, iż pozostały one spisane. Wszystko zatem, że reguły feng shui odnoszą się do naturalnych potrzeb i preferencji człowieka.