Mieszkanie pod klucz kraków- o co chodzi?

Bardzo często, kiedy decydujemy się na remont, szukamy różnych inspiracji w internecie. Wtedy wpisujemy w wyszukiwarkę np. remonty domów kraków, warszawa albo remonty mieszkań kraków, wrocław. Możemy przy tym natknąć się na frazę “remont pod klucz kraków”, ale co to tak właściwie znaczy? Czym cechuje się taki remont i czy warto brać go pod uwagę?

remont pod klucz

Remont pod klucz kraków

Pojęcie remont pod klucz kraków oznacza mieszkanie gruntownie wyremontowane i wykończone. Co z kolei oznacza, że takie mieszkanie możemy odebrać i jest ono gotowe do zamieszkania w przeciwieństwie do mieszkań w stanie deweloperskim czy surowym. Mieszkanie posiada odmalowane ściany, położone podłogi; w łazience kładzenie płytek kraków również jest wykonane, a cała łazienka skończona. Szafy i meble najczęściej są już na swoim miejscu. Daje nam to pełny komfort i gotowość do ponownego wprowadzenia się.

Mieszkanie w stanie surowym

Takie mieszkanie wymaga od nas samodzielnego wykończenia. Otrzymujemy wówczas otynkowane ściany i wylewką na podłodze, jednak malowanie i kładzenie płytek kraków, oraz innych podłóg znajduje się w naszym własnym zakresie. Takie mieszkanie może zostać oddane pod kompleksowe wykończenie wnętrz pod klucz kraków i wtedy firma remontowa kraków wykonuje za nas resztę pracy.

remont mieszkania pod klucz

Mieszkanie pod klucz czy w stanie surowym

Zastanówmy się która z dostępnych opcji jest dla nas bardziej opłacalna. Odpowiedz niestety nie jest jednoznaczna. Wszystko jest uzależnione od dewelopera i jego wymogów. Opcja mieszkań pod klucz zyskuje coraz większą popularność, ze względu na wygodę oraz kompleksowość usługi. Deweloperom zapewnia to szybszą sprzedaż, a więc również lepsze zyski. Rozwiązanie to jednak nie jest idealne i posiada swoje wady. Często materiały wykorzystywane przez deweloperów są średniej jakości, aby Ci oszczędzili na wyposażeniu wnętrza, co skutkuje np. wczesnym zużyciem. Samodzielny remont pozwala nam na pełny wybór najlepszej jakości surowców, a ostateczna decyzja odnośnie formy remontów należy już do nas.