Które drzwi wybrać?

Drzwi w naszych domach spełniają znacznie więcej funkcji niż tylko zamykanie i otwieranie. Dobre drzwi erkado kraków to komfort, który uchroni nas przed czynnikami zewnętrznymi i da nam bezpieczeństwo. Drzwi spełniają funkcję izolacyjną, ochronną, akustyczną oraz praktyczną. Stanowią też ważny element estetyczny domu i są jego wizytówką.
Przy wyborze drzwi do naszego domu powinniśmy się kierować tymi właśnie kwestiami. Cena i wygląd w przypadku tak ważnej rzeczy, powinny mieć w rolę drugoplanową.

Drzwi Drewniane

Drzwi drewniane są najpopularniejszym wyborem, jednak nie we wszystkich przypadkach spiszą się one najlepiej. Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne to mamy tutaj największe pole do popisu.

Wszystko zależy od naszej fantazji. W zależności, jaki odcień i gatunek drewna wybierzemy, ich cena z pewnością będzie się różnić. Zaletą drzwi erkado kraków drewnianych będzie wysoki poziom izolacji ciepła i walory akustyczne.

Dobrze spiszą się jako drzwi wewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne w mieszkaniach. Ze względu na mniejszą wytrzymałość na warunki atmosferyczne i podatność na uszkodzenia mechaniczne czy pożar, odradza się ich wybór na drzwi zewnętrzne w domu.

Drzwi stalowe i aluminiowe

Bardziej wytrzymałe i odporne drzwi erkado kraków, idealnie spisują się jako drzwi zewnętrzne. To właśnie z tych materiałów wykonuje się drzwi antywłamaniowe. Zarówno stal, jak i aluminium tak samo dobrze spełniają funkcję ochronną naszego domu.
Do wyboru mamy wiele wzorów, a także takie, w których w powierzchnię drzwi mamy wkomponowane elementy szklane i ozdobne. Wadą jest niska izolacja termiczna i słabe walory wyciszające. Aby zniwelować złe strony, należy wybrać model z wypełnieniem np. styropianem; wełną mineralną.

drzwi erkado kraków

Drzwi PCV

Zaletą, jaka z pewnością wyróżnia drzwi PCV, od pozostałych jest niska cena. Odbija się to jednak na jakości i trwałości. Drzwi z materiałów sztucznych nie są wytrzymałe na wysokie temperatury oraz ich właściwości antywłamaniowe pozostawiają wiele do życzenia.
Dobrze sprawdzą się jako drzwi erkado kraków wewnętrzne, gdyż mają wysoką termoizolacyjność i dobrze chronią przed hałasem. Co do wyglądu, mamy wiele wzorów i kolorów.

Sprawdź ofertę drzwi na https://erkado.pl/wp-content/uploads/2020/09/dw_pl.pdf!