Koszenie trawy Kraków

 

Piękny i zadbany trawnik – wszystko dzięki koszeniu

Koszenie trawy Kraków to naturalny proces jaki powinni wykonać ogrodnicy, aby ich ogród cieszył się estetycznym wyglądem i wypielęgnowanym trawnikiem. Koszenie trawy kraków  jest też niezmiernie ważne dla naszej ziemi. Trawę można porównać do naszych włosów. Jeśli dbamy o nie regularnie, przycinając końcówki, wtedy nasze włosy cieszą się blaskiem, witalnością i szybciej rosną, tak samo dzieje się również z trawą. Jeśli będziemy dbać o nią dostatecznie, odwdzięczy się nam pięknym widokiem i zielenią. Koszenie trawy kraków przyczynia się także do zahamowania wzrostu chwastów, które są szczególnie wrażliwe na krótką trawę. 

Koszenie trawy Kraków

Zasady koszenia trawnika                                                    

Trawnik w naszym ogrodzie tak samo, jak przykładowo pielęgnacja kwiatów, które mogą być sadzone tylko w określone miesiące ma swoje zasady, którymi należy się kierować. Są to pewnego rodzaju drogowskazy dla nas, aby nie wyrządzić większej szkody. Poniżej przedstawiamy dokładny spis: 

  • Trawnik należy kosić często, ale z mniejszą intensywnością, zamiast robić to rzadko i pozwolić do wyrośnięcia długiej trawy. Idealnie skoszony trawnik powinien mieć około 3 do 4 cm wysokości,
  • Kiedy mamy bardzo upalne i suche dni, należy najpierw skosić trawnik, a dopiero później go podlać. Nigdy nie kosimy mokrego trawnika. Należy również pamiętać, iż nie należy kosić trawy w upalne dni!
  • Zadbaj o ostrze kosiarki. Zbyt tępe zamiast idealnie ścinać trawę będzie ją rozrywać. 

    Zobacz https://ogrodexpert.pl/koszenie-trawy-wywoz-lisci-ciecie-zywoplotow/