Komora hiperbaryczna

 

Czym jest komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna została zaprojektowana już w XVII wieku. Wówczas zapoczątkowanie leczenie różnych chorób płuc. Komora hiperbaryczna jest specjalnym szczelnie zamkniętym zbiornikiem ciśnieniowym służącym do terapii hiperbolicznej. Komora hiperbaryczna jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń z uwagi na fakt, iż jest najbardziej skuteczna. Dziękie metodą działania, komora hiperbaryczna dostarcza tlenu do tkanek.  Do codziennego użytku została wprowadzona na terenie Europy w XIX wieku. 

Komora hiperbaryczna wytwarza metodę terapii leczniczej, gdzie owy zabieg ma działanie opierające się na wykorzystaniu tlenu na odpowiednim poziomie ciśnienia. Komora hiperbaryczna może osiągnąć trzy razy wyższą wartość od wartości ciśnienia atmosferycznego, pozwala to na niwelowanie fizjologicznej bariery tlenu w przedostawaniu się do komórek i dostarczaniu im większej ilości tlenu, co jest wspiera leczenie wielu chorób płuc.

 

Komora hiperbaryczna

Rodzaje komór hiperbarycznych 

Komora hiperbaryczna dzieli się na trzy rodzaje komór:

  • komora jednomiejscowa jest ona przeznaczona dla jednej osoby, gdzie przeprowadzone leczenia wykonywane jest w pozycji stojącej lub leżącej, wówczas w trakcie zabiegu używa się maskę tlenową. 
  • komora wielomiejscowa, przeznaczona do leczenia kilku osób jednocześnie przy użyciu maski tlenowej w pozycji siedzącej 
  • komora multiplace –  pozwala na wjechanie chorego na wózku inwalidzkim czy noszach wówczas pacjent może przebywać w obecności medyków. 

Zobacz więcej na https://www.enpol-ltd.pl/pl/katalog_urzadzen/komory_hiperbaryczne