Kasy fiskalne – czyli jak państwo zarabia na naszych zakupach

Rząd dąży do uszczelnień VAT-u. Budżet państwa zasilają coraz większe kwoty z tego podatku. Teraz działania organów administracji państwowej skupiają się praktycznie tylko na walce z tzw. „mafiami vatowskimi”, które zręcznie manipulują dochodami oraz korzystają – nie zawsze zgodnie z prawem – z rozmaitych ulg. Wśród małych i średnich przedsiębiorców, prowadzących działalności handlowo – usługowe, już wcześniej przeprowadzono „akcję uszczelniającą”. Zostali oni bowiem ustawowo zobowiązani do posiadania kas fiskalnych, i to bez względu na osiągane dochody. Państwo sięgnęło przez to nie tylko do portfeli właścicieli firm, zmuszając ich do zaopatrzenia się w kasy, ale też do naszych – wszak VAT płacimy my, bo wliczony jest on w cenę produktu.

Obowiązek posiadania kas fiskalnych to niestety kolejny wydatek w budżecie naszego przedsiębiorstwa. Wydatek niestety konieczny. Wybór dobrej kasy fiskalnej to zadanie niełatwe, ale na pewno każdy sobie z nim poradzi.

Kasy fiskalne Kraków – w grodzie Kraka napewno zaopatrzysz się w urządzenia dobre jakościowo i niezawodne, a do tego przystępne cenowo. Nie powinieneś się więc zamartwiać kontrolami z urzędu skarbowego. Będąc w posiadaniu tych kas, możesz spać spokojnie.
kasy fiskalne kraków
Warto zwrócić uwagę, że coraz większa grupa zawodów musi posiadać kasy fiskalne – to m.in. lekarze czy taksówkarze. Wydaje się, że takie wymogi i obostrzenia utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. Rejestrowanie podatku VAT i wartości obrotu naszych usług jest jednak w obecnym systemie podatkowym konieczne – oczywiście dla wyszczególnionych w ustawie grup przedsiębiorców.

Zwiększenie popytu na kasy fiskalne wygenerowało na rynku pozytywne zjawisko – ceny kas fiskalnych poszły w dół (tak, by nawet drobny przedsiębiorca, który nie potrzebuje wyspecjalizowanego urządzenia, a jedynie kasy fiskalnej do realizacji podstawowych zadań, mógł znaleźć coś odpowiedniego dla swojego bizensu i dla swojej kieszeni), pojawiły się nowe typy kas, a producenci i sprzedawcy rozpoczęli walkę o klienta.