Joga to sport znakomity dla kręgosłupa

Jak zacząć uprawiać jogę?

Joga wbrew pozorom nie jest wcale takim prostym sportem. To wymagająca aktywność, dlatego by się nią zajmować na poważnie, należy dysponować ogromną siłą mięśni, niebagatelną sprawnością i podwyższoną elastycznością ciała. Tylko najlepsi poradzą sobie ze skomplikowanymi asanami, polegającymi na robieniu mostków ze stania czy utrzymywaniu ciężaru ciała na samej głowie. Oczywiście zawsze od czegoś trzeba zacząć i każdy może spokojnie dążyć do osiągnięcia takiego stanu. Wystarczy rozpocząć swoje treningi i nie rezygnować, jeśli na samym początku pewne pozycje nie będą wychodzić zbyt idealnie.

Joga doskonała dla kręgosłupa

Doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z nową aktywnością fizyczną są zajęcia nazywane: joga dla kręgosłupa. Organizowane przez kluby sportowe i różne instytucje, zwykle odbywają się w bardzo atrakcyjnych kurortach – w nadmorskich miejscowościach, w których każdy zazna odrobiny spokoju. W wakacjach biorą udział liczni instruktorzy. To doświadczone osoby, które jogą zajmują się już od wielu lat i często też prowadzą zajęcia dla grup bądź indywidualnych klientów. Na wczasach każdego nauczą podstawowych figur. Opowiedzą o tym, czym tak naprawdę jest joga dla kręgosłupa i dlaczego warto ją uprawiać. Każdego zdołają rozkochać w tym sporcie – czy to młodą i sprawną osobę, czy to starszego człowieka, który stracił już wiarę w swoje sportowe umiejętności. Jogę może uprawiać każdy i jest to jej główna zaleta!

joga dla kręgosłupa

Nie każdy jednak ma czas i pieniądze na to, by udać się na wyjazdy z jogą dla kręgosłupa. Jak w inny sposób rozpocząć swoją przygodę z tym sportem? Można to zrobić na własną rękę – ćwicząc w swoim domowym zaciszu. Internet przepełniony jest filmikami instruktażowymi, na których trenerzy pokazują albo poszczególne asany, albo wykonują kompletne treningi. Trwają one od kilku do nawet kilkudziesięciu minut, dlatego każdy może dopasować je do swojego trybu życia. Zapracowanym osobom przydadzą się programy relaksacyjne, nastawione na pracę nad odprężeniem kręgosłupa i trwające maksymalnie kwadrans. Można je wykonać tuż przed porannym śniadaniem, zastępując nimi poranną kawę i świetnie pobudzając organizm do działania. Osobom zaawansowanym poleca się treningi pracujące nad konkretnymi asanami – przygotowujące do stania na rękach czy wykonania mostku ze stania. Ciekawych programów jest naprawdę wiele, trzeba ich tylko poszukać!