Jakie są gatunki wiertarek ?

Wiertarka jest urządzeniem używanym do wszelkich czynności związanych z remontem czy budowlanych. Jest to narzędzie stworzone do wiercenia a także robienia obłych otworów w różnego typu tworzywach, przy pomocy wiertła. Do wszelkiego gatunku tworzywa należy używać innego rodzaju wiertarki.

Wiertarki dzielą się na amatorskie a także dla profesjonalistów. Te pierwsze polecane są najczęściej do łatwych prac w domu, dla person jakie nie wykorzystują tego sprzętu profesjonalnie.

wiertarka do betonu
Wiertarki dla zawodowców pozwalają natomiast na nieprzerwaną pracę, przy obciążeniu. Najczęściej produkowane są z połączenia Mg, natomiast ich działanie najczęściej przekracza 1000 W. Wiertarki można rozdzielić szczegółowo na parę typów. Prymarnym z takich jest wiertarka ręczna. Jest to bardzo proste w używaniu narzędzie, które nie wykazuje żadnego trudu. Przeznaczona jest ona z reguły do tworzenia dziur w drewnie. Następny rodzaj to wiertarka udarowa. Ułatwia ona robienie dziur w betonie lekkim i odmiennych tworzywach do stawiania ścian. Przy użyciu udaru, czyli połączeniu ruchu obrotowego z posuwistym, mają możliwość też wiercić w wyrobach z ceramiki. Wiertarki bez udaru, dedykowane są do pracy z delikatnymi surowcami, takimi jak drewno. W najwyższym stopniu zaawansowane, użytkowane w dużej mierze przez profesjonalistów są wiertarki kątowe źródło.
Głównym ich celem jest robienie odwiertów w betonie a także robienie otworów w betonie czy też metalu. Odmiennie do regularnych przyrządów, wiertło ulokowane jest tu pod kątem prostym. Narzędziem przeznaczonym tylko do kreowania otworów w betonie jest tak zwana młotowiertarka. Jest to urządzenie o niezwykle sporej mocy, zaopatrzone w udar pneumatyczny. Zezwala na wykorzystanie mniejszej siły i robienie otworów w niezwykle twardych materiałach. Kolejnym rodzajem jest urządzenie wiercące do szkła, jakiej diamentowe wiertełko zezwala na dokładne tworzenie otworków w powierzchniach ze szkła. Wiertarka magnetyczna za to, przeznaczona jest do tworzenia otworów w stali bądź metalu.