Jakie cechy posiadają kociaki norweskie leśne?

Koty norweskie leśne

Powiada się, iż obywatele dzielą się na tych, którzy uwielbiają kotki a także tych, jacy preferują psiaki. Wyhodowano wiele odmian zarówno kiciusiów oraz psów.
Interesującą odmianą kocurków bywają koty norweskie leśne, będzie to samoistna rasa kotków (poniektóre pozostałe rasy są stwarzane sztucznie poprzez dobór miotów), która pozostała oswojona. Ich właściwa nazwa to kociaki norweskie leśne.

koty norweskie leśne
Są to duże czworonogi o potężnej budowie cielska. Sierść jest pośrednia między dłuższymi, a krócitkimi włosami. Ciekawą właściwością owłosienia jest to, że zwierzęta te mają 2 rodzaje sierści – króciutkie pasma przy ciele i dłuższe na zewnątrz. Z powodu tego rodzaju warstwie włosów mają nieprzemakalne owłosienie.

Ich umaszczenie określa się jasnym ubarwieniem naokoło szyjki i na zadnich nogach. Mogą mieć przeróżne odcienie sierści i tęczówek.
Zajmującą właściwością ich wyglądu są uszy zbliżone do uszu rysia, poprzez co kicie przypminają drapieżniki. zazwyczaj ważą od pięciu do dziewięciu kilogramów, kotki są zwykle bardziej lekkie.

Hodowla kotów norweskich

Będą to nader chybkie i żywe koty. Są nadzwyczaj inteligentne a także bystre. Zwyczajnie trwale przywiązują się do domu oraz właściciela, a z powodu na fakt, iż są zadomowione nadal mają żywe popędy łowieckie przez co są kapitalnymi myśliwymi. Uwielbiają pieszczoty, jednak z umiarem.
Stosowna hodowla kotów norweskich leśnych albo innych odmian jest jedną z najistotniejszych rzeczy w czasie doboru kotka. Hodowla analogiczna powinna być wyjątkowo przyjacielska, w której zwierzęta nie są traktowane jako produkt jednakże jako członkowie rodziny. Dodatkową istotną materią są rodziciele. Jeżeli zależy nam na trafnych wymiarach a także cechach zwierzaka winniśmy skierować atencję właśnie na nich i ich dokonania. Relewantny podobnie będzie temperament a także obyczaje zwierzaków.
hodowla kotów norweskich
kolejnym przymiotem jest schludność i przyzwyczajenia pokarmowe małych kociaczków. To od wyuczenia od pierwszych chwil życia zwykle zależy dorosłe zachowanie mruczka, Wobec tego do tego stopnia relewantna jest trening schludności od początku życia i obycie z pozostałymi kotami oraz ludźmi.
Źródło: www.forestgate.pl