Inwestując w gastronomię, nie wystarczy skupić się na przygotowaniu i realizowaniu wyjątkowego menu. Nie wystarczy również wspaniale, elegancko czy oryginalne zaaranżować wnętrza. Koniecznym będzie również wdrożenie odpowiedniego rodzaju oprogramowania gastronomicznego. Musi ono spełniać sporo wymogów, gdyż ma to być narzędzie, które zagwarantuje liczne korzyści, znacznie ułatwi pracę, zarówno personelu jak i szefostwa. Jak więc prawidłowo wybrać oprogramowanie gastronomiczne Kraków? Na co zwrócić uwagę?
Poszukiwanie idealnego oprogramowania gastronomicznego
Każdy właściciel restauracji, baru, przed rozpoczęciem poszukiwań, powinien odpowiedzieć sobie na kilka pytań, związanych z funkcjonalnością oprogramowania. Ile stanowisk sprzedaży ma być przygotowanych? Czy oprócz elementów związanych z obsługą sali, zamówień, pojawia się potrzeba posiadania obsługi magazynu? Jakiego rodzaju sposób komunikacji pomiędzy personele, a systemem będzie optymalny? Wszystko to jest istotne, aby po prostu dopasować funkcje konkretnego oprogramowania pod potrzeby restauratora. Najważniejsza zasada brzmi, że oprogramowanie gastronomiczne musi być dopasowane indywidualnie pod restaurację. Nigdy nie może być odwrotnie.
Jakiej sprawdzić firmy przygotowujące oprogramowanie dla gastronomii?
Sprawdzając różnego rodzaju oprogramowanie gastronomiczne, koniecznie trzeba zapoznać się z wersjami demo. Dzięki temu można określić choćby to, czy dane oprogramowanie jest proste, intuicyjne w obsłudze. To bardzo ważne, aby po prostu nie tracić czasu na wdrażanie pracowników w jego obsługę. Równocześnie bardzo starannie należy dowiedzieć się wszystkiego o firmie, która dostarcza oprogramowanie. Czy klienci takiej firmy są zadowoleni z obsługi systemu dla gastronomii? Czy kontakt z przedstawicielami firmy jest oceniany na wysokim poziomie? Czy w trakcie użytkowania oprogramowania przez długi czas, nie pojawiały się żadne problemy? Odpowiedzi na takie pytania, są niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłej współpracy.
Warto starannie przeprowadzić rozpoznanie odnośnie działania różnego rodzaju oprogramowania gastronomicznego. Równocześnie postarać się o zdobycie jak największej ilości informacji, odnoszących się do samej firmy, która dany system ma wdrażać.