Jak skuteczniej zapamiętywać informacje?

Uczenie się to dość wymagający i skomplikowany proces, bo wymaga ciszy i skupienia. Nie można go odkładać na ostatnią chwilę, gdyż pośpiech wcale nie sprzyja przyswajaniu materiału. Zdążyłaś się o tym sama przekonać, ponieważ od roku jesteś studentką marketingu i zarządzania. Wielokrotnie zaczynałaś wkuwanie na dzień przed egzaminem. Teraz już wiesz, że ta metoda jest błędna. Po pierwsze stres i tykanie zegara nie sprzyja nauce, a po drugie człowiek nigdy nie jest pewny, czy na pewno zdoła sobie przypomnieć w odpowiednim momencie. Jeśli trema okaże się silniejsza, wtedy egzamin jest niezaliczony.

A przecież mogłoby być zupełnie inaczej. Wystarczyłoby rozłożyć cały materiał na kilka dni, wtedy jego przyswajanie przebiegłoby o wiele szybciej i sprawniej. Świetne efekty daje też dopasowanie metody nauki do indywidualnych predyspozycji ucznia. Ty z racji tego, że jesteś wzrokowcem- lepiej zapamiętujesz notatki w wersji graficznej. Wszelkie podkreśleni a w tekście, kolorowe ramki, wytłuszczenia czcionki bardzo Ci służą. A jak najszybciej zrobić mnóstwo notatek, bez większego wysiłku? Wiadomo, do tego potrzebne jest ksero warszawa ma mnóstwo takich punktów, bo studenci to najliczniejsza grupa przyjezdnych. Stolica wychodzi im więc naprzeciw, bo wie że można na nich nieźle zarobić.

Ty oczywiście też masz sporo kserówek, jednak nie przestałaś robić ręcznych notatek. Uważasz, że takie materiały są więcej warte. Ponadto opracowałaś swój sposób segregacji. Informacje oznaczone czerwonym kolorem są najistotniejsze, te na niebiesko są dosyć ważne, a te na żółto są zbędne. Dzięki takim oznaczeniom jesteś w stanie szybko przewertować własne notatki i wyłuskać z nich to, co najważniejsze.

Wiesz jednak o tym, że istnieją inne metody skutecznej nauki. Czasami dla urozmaicenia nagrywasz wiadomości na dyktafon. To na wypadek, gdyby notatki gdzieś się zawieruszyły. Niemniej słuchanie notatek- nie do końca Ci odpowiada. Wersja pisana, jakoś lepiej działa na Twoją pamięć i szybciej pobudza mózg do wytężonej pracy.