Implant zęba Kraków

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. Jednak z różnych przyczyn czasem ząb musi zostać usunięty, a ubytek trzeba zabezpieczyć nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Implant zęba Kraków daje możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu i jest idealnym odwzorowaniem naturalnego zęba. Czym się charakteryzuje implant zęba Kraków i jak o niego dbać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Implant zęba — czym jest?

Często wydaje się, że implant zęba Kraków to po prostu pojedynczy sztuczny ząb. Jest to jednak błędne przekonanie, gdyż jest to śruba zazwyczaj wykonana z tytanu, której celem jest zastąpienie korzenia zęba. Właśnie na tę śrubę nakładana jest tak zwana korona zęba, która jest widoczna dla oka. Implant zęba Kraków jest zakładany na stałe, a jego wszczepienie jest wykonywane pod znieczuleniem. Do takiego rodzaju uzupełnienia braków w uzębieniu lekarze podchodzą bardzo indywidualnie, bo wszystko musi być idealnie dopasowane do konkretnego pacjenta.

implanty zębów

Implant, a codzienna higiena

Higiena jamy ustnej to ważna część naszej porannej i wieczornej rutyny. Implant zęba Kraków również wymaga od pacjenta zadbania o odpowiednie czyszczenie. Sposoby czyszczenia zęba i implantu nie różnią się znacząco od siebie. W obu przypadkach specjaliści zalecają zarówno mycie zębów zwykłą szczoteczką, jak i nitkowanie przestrzeni pomiędzy zębami. Implant zęba Kraków nie jest narażony na próchnice, ale odpowiednia higiena jest konieczna, aby uniknąć zapalenia tkanek znajdujących się wokół implantu.