Hotel to nie tylko pokoje dla klientów

Architektoniczny plan hotelu nie jest w tym momencie czymś, co jest się w stanie przygotować w tydzień, w szczególności jeśli chcemy zrobić to odpowiednio. Rola ta staje się trochę z większym natężeniem złożona aniżeli zwyczajny układ domku jednorodzinnego lub pawilonu. Oznajmimy wam w związku z tym, na czym powinno się skupić i co narysować bardziej szczegółowo.

Przede wszystkim najpierw powinno zastanowić się nad kompletnym projektem funkcjonalnym budynku. W większości wypadków na samym dole sytuuje się okazałe foyer z recepcją, szatnią, przechowalnią bagażu, sejfem oraz skrytkami, przy wejściu wymagany jest też obecny tam przez dwadzieścia cztery godziny na dobę portier i kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się monitoring holi i stref dla wszystkich. Również w tamtym miejscu należałoby zaopatrzyć obiekt w usługi – sklepy osiągalne nie jedynie od wewnątrz, lecz też dla ludzi przechodzących ulicą, co uatrakcyjni budynek. Sprzedawać w takim razie w tym miejscu możemy nie jedynie szlafroki hotelowe i mydełka i pamiątki z danego miasta, lecz też zwykłe produkty spożywcze lub innej rangi. Czasami należałoby zlokalizować tam też bank, fryzjera czy siłownię.
Kwestią zależną od gustu jest umieszczenie gastronomii. Najlepszy na to jest też dół, lecz czasem kapitalnym rozwiązaniem okazuje się restauracja na ostatnim piętrze. Krajobrazy z niej są wtenczas świetne, tak samo jej bryłę jest się w stanie podkreślić oraz zainspirować do wejścia ludzi, którzy w obiekcie nie przebywają. Czasami trzeba narzucić jej formę przeszkloną i zaakcentowaną.

Zaczynając od pierwszego piętra po wyższe, zależnie od planowanej wysokości, przeważnie znajdują się pokoje. Liczba gwiazdek wyznacza mniej więcej jak rozległe powinny być pokoje – meble są zwykle znormalizowane pod modularne rozpiętości i wielkości – i jak wyposażone – czy wystarczy mało komfortowe niewielkie łoże, czy właśnie powinniśmy dostarczyć zainteresowanemu całość na talerzu – jacuzzi, łapcie oraz szlafroki hotelowe, błyskawicznie zaopatrywany mini bar.

szlafroki hotelowe

O ile dobrze zaprojektujemy hotel, inwestor szybko może liczyć na spłatę kosztów.