Horyzontalne przewierty sterowane

Wykorzystywanie najnowszych technik w zmianach infrastruktury jest niezwykle ważne. Dzięki użyciu nowoczesnych urządzeń można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. Te czynniki są nieraz kluczowe w czasie budowy. Zastosowanie horyzontalne przewierty sterowane do tworzenia instalacji metodą bezwykopową, jest odpowiednią decyzją. Dzięki temu systemowi można poprowadzić sieci teletechniczne, gazowe, energetyczne i wodociągowe.

Na czym polega technologia horyzontalne przewierty sterowane?

Horyzontalne przewierty sterowane to metoda tworzenia wykopów, która polega na wykonaniu otworów pomiędzy punktem początkowym i końcowym. Przez te podziemne tunele  przeciąga się rury osłonowe, które dają niesamowite możliwości. Dzięki nim można przykładowo poprowadzić różnego rodzaje instalacje. Tego rodzaju przewiert rekomendowany jest szczególnie w przypadku  dużych odległości. Jego zastosowanie jest możliwe na gruntach od kategorii I do IV. 

Jakie są zalety wykorzystania horyzontalne przewierty sterowane w tworzeniu instalacji?

Wykorzystanie horyzontalne przewierty sterowane w tworzeniu nowych systemów instalacji jest w wielu aspektach bardzo korzystne. Dzięki zastosowaniu tej metody można zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy. Pozwala ona na ominięcie istniejących w gruncie sieci, dzięki czemu nie zostanie naruszona istniejąca infrastruktura. Ta metoda zapewnia ochronę środowiska przyrodniczego i krajobrazowego oraz możliwość pracowania na otwartych drogach i miejscach zurbanizowanych.