Fascynujące informacje na temat tego jak wybierać materac do naszego łóżka.

Każdy człowiek śpi zwykle blisko 8 godzin w ciągu dnia, co w przybliżeniu łącznie powoduje, że spędzamy w łóżku mniej więcej jednej trzeciej naszego życia. W trakcie snu ciało oraz umysł odpoczywają zyskując moc i energię na kolejny dzień. Nieraz ludzie ubolewają, że wstają zmęczeni mimo dostatecznej ilości snu. Nieraz też żalą się na boleści barków, pleców bądź karku. Z tej przyczyny wybór materaca jest niezmiernie ważny, dużo ważniejszy aniżeli wybór samego łóżka.
A więc jaki dobry materac do spania wybrać?

Na początek odpowiedni materac winien być dostosowany do naszego wzrostu i wagi ciała. Odpowiednio dopasowany materac nie będzie ani zbyt twardy, ani za miękki – winien znakomicie dopasowywać się do naturalnego układu naszego kręgosłupa. Pamiętajmy, żeby zdecydować się na model przynajmniej o 20 cm większy niż wzrost osoby, jaka będzie na nim spała. Osoby, które mają na co dzień problem z kręgosłupem, przed zakupem materaca winny sięgnąć porady lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty, tak by nabyty materac zmniejszał dolegliwości bólowe i nie pogłębiał wad postawy.

Następnym kryterium jest wykonanie materaca to znaczy to co jest w środku. Którykolwiek typ materaca ma inne właściwości. Możemy wybierać z materacy sporządzonych na bazie sprężyn kieszeniowych, materacy sporządzonych z pianki lateksowej, pianki poliuretanowej albo posiadających zestawienie tych wypełnień. Poza tym, w materacach spotkać można wypełniacze z włókien kokosowych bądź gryki – te odpowiadają za zniwelowanie powstawania pleśni czy grzybów. Szczególną uwagę do wyboru wypełniacza powinni przyłożyć alergicy – nie każdy albowiem wypełniacz ma właściwości antyalergiczne.

Przy wyborze materaca pamiętajmy przede wszystkim, że prawidłowo dostosowany, wygodny model nie tylko zapewni nam regenerowanie sił, ale również zatroszczy się o nasz kręgosłup przez długie lata. Od niego zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie.