Dlaczego powinieneś wybrać borówkę amerykańską Elliot?

Istnieje wiele interesujących odmian borówek, ale warto wybrać borówkę amerykańską Elliot przez wiele ważnych względów.

Dlaczego wybrać borówkę amerykańską Elliot?

Borówka amerykańska Elliot zawiera wiele cennych składników odżywczych, takich jak cenne minerały oraz witaminy z grupy B i A. Ma dobry wpływ na wzrok, hamuje rozwój wolnych rodników oraz obniża poziom cholesterolu. Wieloletnie badania pokazują, że warto wybrać borówkę amerykańską Elliot, ponieważ owoce borówki amerykańskiej należą do najzdrowszych owoców na świecie. 

warto wybrać borówkę amerykańską elliot

Wybierz i zasadź sobie borówkę amerykańską Elliot!

Sadzonki borówki amerykańskiej Elliot powinny być sadzone w odstępach 1,5-2 m., ponieważ jest to odmiana bardzo plenna. Na dużych plantacjach odległość między sadzonkami powinna sięgać nawet do 3 m. Taki rodzaj sadzenia wpływa na to, że warto wybrać właśnie borówkę amerykańską Elliot.

Planując maszynowy zbiór, sadzonki borówki amerykańskiej Elliot mogą być zasadzone gęściej. Do zapylania borówki amerykańskiej Elliot potrzebny jest drugi krzew, dlatego najlepiej sadzić ją w grupach.

Borówka amerykańska Elliot powinna być sadzone w wilgotnej ziemi, o kwaśnym odczynie –sprawdzą się zarówno na dużych plantacjach, jak i w przydomowych ogrodach. Owoce borówki amerykańskiej Elliot zaczynają owocować od połowy sierpnia do końca września. Mogą być przechowywane w chłodni nawet do 2 miesięcy i to jest kolejny argument dlaczego warto wybrać borówkę amerykańska Elliot