Czym są i do czego służą rampy mobilne?

Rampy mobilne to doskonałe rozwiązanie, kiedy ekspresowo trzeba załadować lub przeładować ładunek, głównie z poziomu podłoża. Rampy te są nadzwyczaj solidne oraz bezpieczne, co więcej powleczone są antypoślizgową siatką ze stali. Użycie takiej rampy istotnie skraca czas roboty przy ponadprogramowym wzmożeniu wydajności.

rampy mobilne

Rampy mobilne zbudowane są z profili stalowych, które powodują solidność i odporność na przeciążenia. Rampa złożona jest z platformy wjazdowej dostosowywanej pompą hydrauliczną, która jest wykorzystywana do regulowania poziomu. Z dwóch stron umieszczone są łańcuchy z hakami, by ułatwić mocowanie, na przykład do pojazdu, który musi być wyładowany. Na rynku można bez trudu odkryć przeżerane rampy mobilne, tak z alternatywą zakupu, jak i najmu. A tak na przykład, rampy o ogromnej obciążalności do siedmiu ton, w pełni kwalifikują się do przeładunku i rozładunku aut ciężarowych. Nadmieniona już pompa hydrauliczna pozwala dostosować rampę do wysokości samochodu. Każda rampa posiada koła, co sprawia, że przy użyciu wózka widłowego nadaje się do tego, aby być przemieszczona w wybrane położenie. Rampy mobilne posiadają sporo zalet i w znacznym stopniu upraszczają robotę. Najważniejszą niewątpliwie jest jej mobilność, rozładunek nadaje się do tego aby zachodzić w każdym miejscu. Manualne bezproblemowe starowanie pozwala na funkcjonalną robotę nawet jednej osoby, bez zamartwiania się o różnice poziomów. Całkowity cykl roboty przebiega ekspresowo oraz bez zbytecznych problemów. No i naturalnie zachowany czas i środki. Kierowca wózka widłowego jest w stanie sam ustawić rampę i wypakować lub zapakować auto ciężarowe, co znacznie obniża koszty wynikające z angażowania większej ilości kadr. Koszt nabycia tego typu rampy jest w stanie zwrócić po pół roku.

Każdy właściciel firmy dostawczej powinien pomyśleć o zakupie rampy mobilnej. Wszędzie, gdzie działa wózek widłowy, jak najbardziej rampa odkryje swoją funkcję.