Co to takiego kamera kopułkowa?

Zapewne każdy z nas zetknął się w domu, sklepie czy zakładzie pracy z monitoringiem. Dość łatwo można zauważyć zawieszone – najczęściej na ścianie – kamery, które mają za zadanie wzmocnić poziom bezpieczeństwa budynku czy konkretnego pomieszczenia.
Rodzajów kamer, które włączamy do systemu monitoringu jest bardzo dużo. Jednym z modeli, coraz częściej stosowanych, jest kamera kopułkowa. To urządzenie przypominające kulkę, które zamontowane na ścianie lub na suficie, obserwuje konkretne pomieszczenie.

kamera kopułkowa

Kopułka w Internecie?

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które możemy zastosować nawet w przypadku prostego systemu monitoringu w domu, jest kamera kopułkowa ip. Jest to urządzenie, które podłączone zdalnie do Internetu za pomocą wifi, będzie umożliwiało stały podgląd obrazu na żywo oraz tego zarejestrowanego, przez sieć. Urządzenie to nie wymaga układania kabli, a wygląda dużo bardziej dyskretnie niż sporych rozmiarów kamera zwykła. Ten rodzaj sprzętu sprawdzi się idealnie także w pomieszczeniach przemysłowych, gdzie chcemy bezprzewodowo włączyć system monitorujący. Kamera kopułkowa charakteryzuje się także możliwością zainstalowania jej wprost na suficie, a model z odpowiednim obiektywem, zapewni nam możliwość monitorowania większej powierzchni pomieszczenia. Kamery kopułkowe mogą także mieć funkcję obrotu, którym sterujemy zdalnie. To świetne rozwiązanie, aby zminimalizować liczbę urządzeń w danym miejscu, możemy bowiem kamerą sterować tak, aby uzyskać co chwilę obraz z innego miejsca.

Zalety kamery kopułkowej

Kamery kopułkowe zyskują na popularności, nie tylko dzięki ich dyskretniejszemu wyglądowi, ale przede wszystkim dużej ilości dostępnych funkcji. Projektując system monitoringu warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę i skonsultować z fachowcem, aby kupić najlepszy sprzęt dopasowany do naszych potrzeb.