Co powinieneś wiedzieć na temat rozwodu?

Adwokat Kraków rozwód? Poszukujecie adwokata, który jest specjalistą w tym zakresie? W stolicy Małopolski na pewno odnajdziecie właściwego adwokata, który będzie specjalizował się w rozwodach. Decyzja o rozstaniu to nadzwyczaj poważny krok.

Jeśli ktoś podejmie taką decyzję to warto, żeby miał przy sobie wyśmienitego prawnika, który wesprze go wiedzą i pomocą. Dobrze, jeśli rozstanie następuje w spokoju i byli małżonkowie godzą się wspólnie na wszystkie postulaty. Jest to rozwód bez orzekania o winie, gdy to obie strony są pewne przerwania związku małżeńskiego a także wolą rozstać się na spokojnie. Wtedy sama sprawa rozwodowa będzie jedynie sprawą formalną oraz wystarczy pojawić się jedynie w sądzie.

Nieraz mnóstwo par w tego typu sytuacji nie podejmuje decyzji o obecności prawników. Gorzej, jeśli rozwód nie przebiega w takim spokoju. W takim przypadku potrzebna jest obecność adwokata, jaki będzie naszym pełnomocnikiem w Sądzie. Nim rozpocznie się cały proces należy omówić ze swoim adwokatem warunki, które pragnęlibyście osiągnąć na rozwodzie. Czy chcecie rozwód z orzekaniem o winie, czy jednak nie, bądź należy się rozdzielenie mienia, lub jednak zabezpieczyliście się w przeszłości przedmałżeńską intercyzą.

Cóż przed ślubem było Wasza, a co zostało zakupione w latach małżeństwa. Nadzwyczaj ważnym jest też fakt, jeżeli małżeństwo posiada potomstwo. Przy rozwodzie trzeba uzgodnić kwestię opieki i alimenty, które jedna ze stron musi płacić. W tych wszelkich kwestiach będzie nam potrzebny prawnik, jaki będzie mediatorem i pomoże z współmałżonkiem ustalić wszystkie warunki. Jeżeli osoby nie dogadają się w sprawie rozwodu to wszystko pozostanie uzgodnione w obecności sędziego, jaki rozpatrzy naszą sprawę. Wtenczas to on – sędzie pomoże ustalić wszystkie warunki rozwodowe, jakie są najkorzystniejsze wedle jego zdania.