Bursztyn w srebrze

Ulubieniec bałtyckich plaż

Gorące słońce, piaszczysta plaża, szum morza. Lato to idealna pora, aby spędzić wakacje nad bałtyckim akwenem. Z pewnością każdy z odwiedzających Bałtyk polował o wschodzie słońca na dary, które wyrzuciło morze. Wśród nich niewątpliwie znalazł się ulubieniec, często wykorzystywany jako efektowna biżuteria, czyli bursztyn. W srebrze czy złocie to niesamowita kompozycja dekoracyjna.

Bursztyn w srebrze

Jak dbać o biżuterię z bursztynem?

Ozdoby wykonane z wykorzystaniem bursztynu wymagają szczególnej pielęgnacji, aby służyły nam na lata i nie traciły na jakości, wciąż zachwycając oko. Bez względu na to, jakie tworzywo uzupełnia nasz kamień; może jest to bursztyn w srebrze lub złocie, trzeba pamiętać o tym, aby zdejmować biżuterię przed kąpielą, snem, sportem i przechowywać ją w szczelnym pudełku, aby nie porysowała się o inne błyskotki. Warto do tego wykorzystać bawełnianą lub jedwabną szmatkę, w którą możemy zawinąć naszą ozdobę. Do czyszczenia używamy miękkiej, suchej ściereczki, srebro oraz złoto można czyścić preparatami do konserwacji biżuterii, uważając jednak, by nie dopuścić do kontaktu preparatu z kamieniem bursztynowym. Dzięki temu nasza biżuteria będzie cieszyła się wakacyjnymi promieniami słonecznymi przez kolejne lata.

Pomysł na prezent – który bursztyn wybrać?

Jak wiemy, sklepy jubilerskie mają bogatą ofertę, dzięki czemu możemy sprawić obdarowanej przez nas osobie oryginalny i niepowtarzalny prezent. Wybrać bursztyn w srebrze, złocie, a może samodzielnie? Poznajmy jej preferencje! Jeśli ubiera się w ciepłe barwy, ma ciemniejszą karnację, wybierzmy dekorację w złocie, natomiast gdy pastelowe, chłodniejsze kolory są jej ulubionymi, ma jasną karnację, zdecydujmy się na srebrną biżuterię.

Zobacz więcej na:  https://srebro-art.eu/unikaty-bursztyn-w-srebrze-c-39_52.html