Automatyka do rolet

Idea inteligentnych domów

Nikogo nie dziwi fakt, że technologia powoduje, że nasze życie jest prostsze i przyjemniejsze. Idea inteligentnych domów staje się coraz bardziej popularna w ostatnich latach. Atrakcyjność warunkuje przyśpieszone tempo życia, poszukiwanie rozwiązań, które sprawią, że codzienne czynności będą wykonywane szybciej i efektywniej. Między innymi tak działa właśnie automatyka do rolet, która stała się już standardem w wielu mieszkaniach.

Zalety technologicznych rozwiązań

Przede wszystkim, automatyka do rolet zapewnia wygodę, poprawia skuteczność ochrony antywłamaniowej w domach, a także oszczędza energię oraz nasz cenny czas. Bez wysiłku możemy regulować stopień nasłonecznienia w zależności od potrzeb oraz pory dnia. Jest to wygodne uzupełnienie naszego codziennego życia, a sterowanie zautomatyzowanymi roletami jest banalnie proste. Wystarczy zwykły pilot lub aplikacja na telefon, tablet czy smartwatch.

automatyka do rolet

Ty decydujesz, co wybierasz

Trzeba zaznaczyć, że automatyka do rolet może być wykorzystywana w różny sposób. Możemy korzystać z niej całkowicie automatycznie, gdzie programujemy “scenariusze”, dzięki którym możemy ustalić sobie godziny otwarcia i zamknięcia rolet bez naszej ingerencji. To świetny sposób dla osób zabieganych i mających bardzo mało czasu. Innym sposobem jest tryb manualny, gdzie samodzielnie, za pomocą sterownika, np. pilota czy telefonu, w dowolnym momencie unosimy bądź opuszczamy żaluzje.

Kosztowne rozwiązanie, a może to mit?

Wszystko zależy od tego, na który sterownik się zdecydujemy. Różnica kosztów pomiędzy najprostszym pilotem a inteligentnym sterownikiem z funkcją aplikacji, wzbogaconej o programowanie, sterowanie czasowe, itp. to ok. kilkuset złotych. Jednak inwestycja ta z pewnością zwróci się na przestrzeni lat, nie tylko finansowo.

Dowiedz się więcej na https://silnikidorolet.eu/