Zalety ubezpieczenia prywatnego


Dużo ludzi zadaje sobie zapytanie, czy należałoby się ubezpieczać prywatnie. Odpowiedź na to pytanie nie jest bezsporna, jednakże w mnogości wypadków będzie brzmiała zwięźle – tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie należy do najlepiej przemyślanych rozwiązań. Niestety, lecz kolejki do zawodowców i nawet do doktorów pierwszego kontaktu są pokaźne. Wobec tego w sytuacji naglącej potrzeby, nie posiadamy sposobności na to, by w ciągu kilku dni odbyć konsultację z doktorem, na jakiego specjalizacji nam zależy.
Jednakże mając prywatne ubezpieczenie unikamy tego problemu – większość rejestracji w najogromniejszych polskich prywatnych centrach lekarskich możliwa jest cały dzień. Tedy lekarz o konkretnej specjalności będzie nas mógł przyjąć nawet na kolejny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie zawiera pakiet leczniczy w skład jakiego wkraczają – w zależności od typu pakietu – konkretne badania medyczne oraz konkretna ilość wizyt na miesiąc u lekarzy wybranych specjalizacji. W stosunku od naszych potrzeb zdołamy wykorzystać pakiet podstawowy, który zazwyczaj obejmuje doktora pierwszego kontaktu, standardowa kontrola zdrowia raz w roku i dodatkowo jedną wizytę w miesiącu u lekarzy podstawowych specjalności. Natomiast jeśli chorujemy więcej, bądź na przykład pragniemy także zabezpieczyć naszego malucha, pożądane byłoby zainwestować w wyższym stopniu rozbudowany pakiet, obejmujący więcej badań, szczepienia oraz wizyty u pediatry i laryngologa.

Opieka medyczna zapewnia nam wygodę oraz komfort, dodatkowo za stosunkowo niewielką opłatą. Pożądane byłoby dowiedzieć się o pakiet leczniczy w naszym miejscu pracy – niejednokrotnie prywatne firmy decydują się na podpisanie kontraktu z prywatnym centrum medycznym i użycza swoim pracownikom tego typu ubezpieczenie za paredziesiąt złotych lub nawet za darmo.

Nie zapominajmy, że prywatna wizyta u specjalisty kosztuje najczęściej około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy nakład pieniężny aniżeli miesięczna zrzutka na pakiet medyczny w ramach jakiego możemy uzyskać sporo więcej.
Źródł: s7pakiet.pl