O popularnych zabiegach


Jeżeli nasza cera nie jest idealna – jest cała w zaskórniakach, zanieczyszczona, przebarwiona, możemy udać się do salonu kosmetycznego, gdzie otrzymamy fachową pomoc w doborze dobrego dla naszej karnacji zabiegu dermatologicznego. Jakie są najbardziej popularne zabiegi pielęgnacyjne? Czy są pewne i ile za nie zapłacimy? Nim wybierzesz swój salon kosmetyczny warszawa, przeczytaj odpowiedzi na te pytania.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest zabiegiem niezwykle modnym ze względu na satysfakcjonujące skutki, jakie daje i co nie jest bez znaczenia korzystną cenę. Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu nalotu wyjątkową głowicą, a później zastosowanie porządniej dla naszej karnacji maseczki. Głowica zasysa niewielkie elementy skóry, co daje oczyszczenie zaskórników. Skutek mikrodermabrazji można porównać do bardzo mocnego peelingu lub manualnego oczyszczania skóry. Zabieg ten jest wybierany również przez wzgląd na fakt, iż jest on raczej delikatny, a na pewno nie jest przykry. Trwa mniej więcej 40min, a opłata za niego waha się zależnie od salonu.

Oxybrazja

Od jakiegoś czasu mikrodermabrazja ma jednakże poważną konkurentkę, mowa tu o zabiegu oxybrazja – coraz częściej selekcjonowany przez klientki zwiedzające gabinety kosmetyczne zabieg oczyszczający. Solidny gabinet kosmetyczny ma w własnej ofercie obydwa zabiegi. Na czym polega oraz jakich rezultatów możemy się spodziewać?
Pod wieloma względami oxybrazja jest podobna do mikrodermabrazji – celem obu zabiegów jest złuszczenie, czyli w skrócie oczyszczenie karnacji, a szczególnie porów. Oxybrazja ma jednak nieco zalet a także cech, jakie na korzyść rozróżniają ją od mikrodermabrazji. W pierwszej kolejności, działalność silnego strumienia powietrza oraz soli fizjologicznej jest mimo wszystko łagodniejsze dla skóry niż mikrodermabrazja. Po drugie, oxybrazja nie wyklucza opalania, co znaczące jest szczególnie latem. Jeden a także drugi zabieg pilęgnacyjny należy wszak wykonywać seriami, aby doświadczyć naprawdę widocznych efektów.

Źródło http://yennefer-studio.pl