Kawa – napój który nam towrzyszy w domu i pracy


Prawdziwi smakosze kawy, wiedzą, iż to, co kryje się pod nazwą „kawa rozpuszczalna” kawą w żadnym wypadku nie jest. Jest jedynie trunkiem kawopodobnym. Prawdziwy smak, aromat i doznania oferuje dopiero kawa ziarnista. W supermarketach oferowanych jest mnogość marek kaw gotowych do zaparzenia. Są to już zmielone ziarna. Kawę mieloną parzyć wolno zarówno „tradycyjnie”, to znaczy po turecku, jak i wykorzystywać do przygotowywania kawowych specjałów z ekspresu, takich jak espresso bądź latte. Aczkolwiek jeszcze lepszym wyborem jest postawienie na kawę kupowaną w formie ziaren i zainwestowanie we własny młynek do niej. Nic nie równa się smakowi odpowiedniej jakościowo, pachnącej, świeżo zmielonej tuż przed zaparzeniem ziarnistej kawy.
Kawa ziarnista oznacza oczywiście dłuższy okres przyrządzenia, jednak odwdzięcza się rzadkością przyrządzonego z niej naparu. Kawa jamajka blue mountain to napój ponadprzeciętny: pobudzający, budzący natchnienie, towarzyszący często pracy twórczej, ale też rodzinnym, jak również towarzyskim i biurowym spotkaniom. Jej przygotowywanie może służyć celebracji wspólnie spędzonych w gronie bliskich chwil. Ugoszczenie zaś odpowiednią kawą ważnego gościa z pewnością wpłynie na poprawny odbiór naszej osoby w jego oczach. Kawa ziarnista oznacza postawienie na jakość, wybór tego, co lepsze, wydatkiem tego, co szybkie i wygodne.

Picie kawy ma poważnie ugruntowane miejsce w polskiej kulturze. Pija się ją zarówno w domu, jak i w pracy, serwuje przy wielorakich okazjach. Dużo jednostek nie wyobraża sobie świtu lub popołudnia pozbawionego smaku tego smakowitego napoju. Gorzki smak kawy wspaniale współgra z kawałkiem ulubionego ciasta czy kostką słodkiej czekolady. Zwyczaj picia kawy to z pewnością pewna przyjemność, na jaką sami sobie aprobujemy. Wskazane jest poświęcić trochę więcej czasu, wybierając odpowiednie ziarna oraz samodzielnie je mieląc, aby ta przyjemność była jeszcze pełniejsza.

Źródło: kawaiherbata24.pl