Jak wybrać profesionalną agencje kastingową i dobrać odpowiednich modeli

Reklamy tv, billboardy, reklama prasowa, promocja w miejscu sprzedaży, targi branżowe – wszystkie te formy promocji potrzebują obecności ludzi o właściwiej postawy i określonych kwalifikacjach. Samoistne szukanie właściwych modelek, aktorów, lub hostess to zadanie zawiłe i czasochłonne.


W tego typu sytuacji efektywnie pomoże nam profesionalna agencja. Dzisiejsze banki twarzy posiadają przeróżną bazę statystów, aktorów i modeli. Jak sprawdzić, czy wyselekcjonowana agencja castingowa (agencja modeli wrocław) jest kompetentna i warta naszej uwagi?


Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy baza kooperujących z agencją osób jest zróżnicowana (wiek, płeć, rasa, rodzaj urody, ) i rozbudowana a także czy można mieć do niej dostęp online: tego typu rozwiązanie wiele upraszcza i nie potrzebuje zbędnego podróżowania na spotkania. Po drugie, warto sprawdzić, czy agencja posiada swoje studio castingowe oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny i filmowy. Dowiedzmy się, w jakich miastach i z jaką częstością odbywają się castingi – to pozwoli nam odpowiedniej dobrać agencję do prywatnych planów biznesowych. Zwróćmy uwagę na zakres działań konkretnej agencji oraz jej uprzednie doświadczenie.Oceniając agencję na podstawie powyższych kryteriów, będziemy mogli podjąć decyzję o potencjalnej kooperacji, bez ryzyka, że wyłonione w castingu jednostki będą nieodpowiednie.


Źródło: fukumodels.pl